Stratil dvojgólový náskok. Liverpool prehral na ihrisku Bournemouthu

V súboji o loptu sa Nathan Ake (vpravo) z Bournemouthu pokúša zastaviť Roberta Firmina. (Autor: SITA/AP)
TASR|4. dec 2016 o 16:43

V druhom nedeľňajšom zápase Premier League Manchester United len remizoval na ihrisku Evertonu.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool stratili v nedeľňajšom dueli štrnásteho kola najvyššej anglickej súťaže Premier League na ihrisku AFC Bournemouth dvojgólový náskok.

Gólom z 93. minúty prehrali 3:4.

Po prvom polčase viedol favorizovaný Liverpool 2:0 a ešte štvrťhodinu pred koncom 3:1. Domáci potom ale strelecky udreli dvakrát v priebehu dvoch minút a Nathan Ake v nadstavení dokonal senzačný obrat v skóre.

Liverpool prehral prvýkrát od augusta.

Na treťom mieste tabuľky stráca na lídra Chelsea už štyri body.

Liverpool senzačne prehral na ihrisku Bournemouthu: fotogaléria

4.12.2016

Manchester United remizoval na ihrisku Evertonu 1:1. O plný bodový zisk prišiel v závere zápasu. Zlatan Ibrahimovič poslal hostí do vedenia na konci prvého polčasu, ale v 89. minúte Leighton Baines z pokutového kopu vyrovnal.

Po tretej ligovej remíze v sérii sú United na šiestom mieste tabuľky.

Za Chelsea zaostávajú o trinásť bodov.

Leighton Baines z Evertonu strieľa z pokutového kopu vyrovnávajúci gól do siete Manchesteru United. (Autor: TASR/AP)

PREMIER LEAGUE - 14. kolo:

FC Everton - Manchester United 1:1 (0:1)

Góly: 89. Baines (z 11m) - 42. Ibrahimovič

AFC Bournemouth - FC Liverpool 4:3 (0:2)

Góly: 57. Wilson (z pokutového kopu), 76. Fraser, 78. Cook, 90.+3 Ake - 20. Mané, 22. Origi, 63. Can

Domov»Futbal»Anglicko»Stratil dvojgólový náskok. Liverpool prehral na ihrisku Bournemouthu