Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Straňovský bude hrať v tíme víťaza Ligy majstrov

Martin Straňovský. (Autor: TASR)
SITA|3. jún 2011 o 12:15

Slovenský reprezentant v hádzanej Martin Straňovský sa stane hráčom španielskeho veľkoklubu FC Barcelona-Borges.

BRATISLAVA. Martin Straňovský si bude od roku 2012 obliekať dres aktuálneho víťaza Ligy majstrov. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

Dvadsaťpäťročný ľavý krídelník podpísal s Kataláncami trojročný kontrakt. "Zmluva však nadobudne platnosť až od sezóny 2012/2013. Ešte jeden ročník odohrám v Ademare León. Prvé kontakty s Barcelonou som mal pred dvoma rokmi, ale vtedy to nebolo nič konkrétne. Po tohtoročných majstrovstvách sveta vo Švédsku to však nabralo spád. Stretli sme sa a rýchlo sme sa dohodli. Pred necelým mesiacom som absolvoval v metropole Katalánska lekárske testy a podpísal som kontrakt na tri roky od budúcej sezóny," povedal pre slovakhandball.sk M. Straňovský.

León si ho neudržal

Odchovanec novozámockej hádzanej má za sebou už šiestu sezónu pôsobenia Reale Ademar León. Svojimi výkonmi patrí medzi opory družstva a zároveň púta pozornosť európskych veľkoklubov. O jeho služby sa zaujímal aj nemecký THW Kiel, ktorého vyradila a zosadila z trónu v Lige majstrov práve Barcelona.

Mladšieho z dvojice bratov Straňovských si v Leóne chceli udržať a ponúkli mu predĺženie spolupráce. Teraz je už jasné, že po uplynutí platnosti súčasného kontraktu zmení dres a prestúpi do tímu osemnásobného víťaza najprestížnejšej európskej pohárovej súťaž klubov (1x EPM a 7x LM).

Straňovský: Musel som zastaviť, aby som nenabúral

"Snom každého hráča je obliekať dres tohto slávneho katalánskeho klubu. Pamätám si, ako mi volal manažér a povedal mi, že idem do Barcelony. Sedel som práve v aute a musel som zastaviť, aby som nenabúral. Bol to neopísateľný pocit. Som nesmierne šťastný, že budem pôsobiť v jednom z najlepších klubov na svete,“ priblížil pre slovakhandball.sk svoju reakciu na prestup Martin Straňovský.

Krídelník sa už dávnejšie sa vyjadril, že pred odchodom do Nemecka by uprednostnil zotrvanie v Španielsku. To sa mu aj splnilo.

"Zvykol som si na mentalitu ľudí, ovládam jazyk a je mi tu dobre. Prípadnú ponuku z Barcelony by som určite prijal skôr ako tú z Kielu," vyjadril sa prednedávnom krídelník využiteľný aj na poste ľavej spojky.

Súvisiace články