Balážová bola jeden set od medaily, s Češkou takmer zaskočili favoritky

TASR|25. máj 2023 o 16:45

Slovensko-česká dvojica končí vo štvrťfinále MS.

MS v stolnom tenise 2023 - Durban

Štvorhra žien - štvrťfinále:

Hana Matelová, Barbora Balážová (ČR/SR) - Miju Nagasakiová, Mijuu Kiharová (Jap.) 2:3 (-8, 9, 6, -2, -3)

Dvojhra žien - osemfinále:

Tatiana Kukuľková (SR) - Ying Han (Nem.) 0:4 (-1, -5, -6, -2)

DURBAN. Slovenská stolná tenistka Barbora Balážová sa po boku Češky Hany Matelovej neprebojovala do semifinále štvorhry na MS v juhoafrickom Durbane.

Nad favorizovanou japonskou dvojicou Miju Nagasakiová, Mijuu Kiharová viedli 2:1 na sety, v ďalšom priebehu však uhrali len päť loptičiek.

Balážová tak nevyužila šancu na zisk cenného kovu.

Už skôr vypadla v druhom kole dvojhry. Proti Jüan Ťia-nan reprezentujúcej Francúzsko jej ušiel úvod stretnutia a potom sa jej nepodarilo dotiahnuť do úspešného konca snahu o obrat. Slovenka sa lúčila po prehre 2:4.

Na turnaji už nepokračuje ani Tatiana Kukuľková. Vo štvrtkovom osemfinálovom zápase podľahla favorizovanej Nemke Ying Han 0:4.

V prvom sete dokázala Slovenka získať len jednu loptičku. V ďalšom priebehu sa síce zlepšila, no skúsená súperka mala naďalej jasnú prevahu. Druhý set získala na päť, tretí na šesť a aj štvrtý sa niesol jasne v jej réžii.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Balážová bola jeden set od medaily, s Češkou takmer zaskočili favoritky