Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Stoch: Stáť vedľa Falcaa a Neymara? Ako vo sne

(Autor: SITA/AP)
TASR|8. jan 2013 o 11:33

Autor najkrajšieho gólu roka priznal, že mal na vyhlasovaní cien v Zürichu veľkú trému.

"Musel som sa sústrediť, aby som nespadol pritom, ako idem na pódium," žartoval po večeri.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch sa v pondelok cítil ako v siedmom nebi.

V Zürichu sa ocitol v spoločnosti najväčších súčasných aj bývalých futbalových hviezd, pretože dostal Cenu Ferenca Puskasa určenú pre autora najkrajšieho gólu roka.

Stoch: Rozhodli fanúšikovia Fenerbahce

Odchovanec nitrianskeho futbalu triumfoval v ankete FIFA za gól v marcovom zápase tureckej ligy, v ktorom zvíťazil jeho tím Fenerbahce Istanbul nad Genclebirligi 6:1.

V spomínanom stretnutí čakal Stoch za hranicou šestnástky odkiaľ poslal loptu po centri z rohového kopu volejom priamo do šibenice.

"Ďakujem predovšetkým fanúšikom, veď boli to oni, ktorých hlasy rozhodli, že sa dostanem až do prvej trojky. Boli to aj slovenskí priaznivci, ale dovolím si povedať, že najmä fanúšikovia Fenerbahce, ktorých je naozaj veľmi veľa a pri mojej účasti vo finále boli rozhodujúcim faktorom," uviedol Stoch na svojej oficiálnej webovej stránke.

"Organizátori mi neprezradili presný počet hlasov, ktoré som dostal. Organizátori však pripravili celé podujatie na fantastickej úrovni, od začiatku bolo o hostí príkladne postarané, naozaj klobúk dole. Na takomto galavečere som nikdy v živote nebol, určite to je niečo, na čo budem dlho dlho spomínať."

So Ševčenkom spomínali na Chelsea

Vyhlasovanie najkrajšieho gólu bolo súčasťou galavečera FIFA Zlatá Lopta 2012.

Miňo vo finále zdolal Kolumbijčana Falcaa i Brazílčana Neymara a z rúk kolumbijskej legendy Carlosa Valderramu si prevzal ocenenie, ktoré nemá na Slovensku obdobu. "Bolo to ako vo sne," priznal dojatý Miňo.

"Musel som sa sústrediť, aby som nespadol pritom, ako idem na pódium. Mal som trému, keď otváral obálku s mojim menom, až som nedýchal."

Slovenský krídelník a bývalý hráč FC Chelsea strávil večer medzi absolútnou futbalovou smotánkou.

"Osobnosťami sa to tam veru len tak hemžilo. Prakticky, kde ste sa pozreli, tam bol známy človek. Trochu som pokecal napríklad so Ševčenkom, bývalým spoluhráčom z Chelsea, rovnako aj s trénerom Scolarim. Bolo to veľmi príjemné. Miestami som sa cítil ako vo sne. Fantázia."

Na galavečeri v Zürichu bol so Stochom aj jeho agent Milan Lednický. "Určite som bol naňho veľmi hrdý, veď dosiahol azda svoj najväčší úspech v kariére. Byť na takomto fóre, a ešte k tomu zvíťaziť v podobnej ankete, je niečo fantastické. Miňovi želám hlavne zdravie a ďalšie úspechy znova prídu," povedal Lednický.

Držitelia Ceny Ferenca Puskasa:

2012: Miroslav Stoch (SR/Fenerbahce Istanbul)

2011: Neymar (Braz./FC Santos)

2010: Hamit Altintop (Tur./Turecko)

2009: Cristiano Ronaldo (Port./Manchester United)

Súvisiace články