Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Stoch chce zostať vo Fenerbahce, je tam nadbytok legionárov

Miroslav Stoch (vľavo) počas hosťovania v PAOK Solún. (Autor: TASR/AP)
SITA|4. jún 2014 o 14:14

Miroslav Stoch strávil uplynulú sezónu na hosťovaní v PAOK Solún.

ISTANBUL. Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch, ktorý je kmeňovým hráčom Fenerbahce Istanbul, bol začiatkom tohto týždňa v Turecku, aby si vyriešil niekoľko súkromných záležitostí.

Po sezónnom hosťovaní v gréckom PAOK-u Solún sa odchovanec nitrianskej futbalovej školy prvý raz ukázal v Istanbule, kde sa opäť cítil ako doma.

Ľudia sa s ním fotili

"Už som viackrát povedal, že Istanbul som si veľmi obľúbil. Hoci som tam teraz bol len nakrátko, bolo príjemné vidieť, že ľudia na mňa po roku nezabudli a okrem mnohých podpisov či fotografií sa neustále vypytovali na moju budúcnosť," referoval "Miňo" Stoch pre stránku svojej zastupiteľskej spoločnosti Football Service Agency.

"Som hráčom Fenerbahce, s ktorým mám zmluvu ešte na dva roky. Samozrejme, že by som sa chcel do Feneru vrátiť, ale uvidíme, ako sa vyvinie situácia," dodal držiteľ Ceny Ferenca Puskása FIFA za najkrajší gól v roku 2012

Stretnutie s vrcholnými zástupcami Fenerbahce absolvoval Stochov manažér Milan Lednický.

Znižujú počet legionárov

"V Turecku sa plošne znižuje kvóta zahraničných hráčov na jeden klub, čo je pre Fenerbahce obzvlášť zložitá situácia, pretože v tejto chvíli má o päť cudzincov viac, ako povolia prísnejšie kvóty."

"Všetko teda bude závisieť od prestupovej politiky v letnom období, tým pádom sa viac vyjasní aj Miňova situácia," povedal Lednický.

Fenerbahce začne letnú prípravu v polovici júla.

Súvisiace články