Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Stochov PAOK môže pomýšľať na Ligu majstrov, súd klubu dočasne vrátil body

Miroslav Stoch pred zápasom Slovan Bratislava - PAOK Solún. (Autor: TASR)
SITA|10. júl 2020 o 16:05

Pôvodne im odobrali až sedem bodov.

ŽENEVA. Grécky futbalový klub PAOK Solún slovenského futbalového reprezentanta Miroslava Stocha čiastočne uspel s odvolaním sa na Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne vo veci odpočtu siedmich bodov v ligovej tabuľky za sezónu 2019/2020.

Národnej federácie totiž PAOK práve odpočtom bodov potrestala za porušenie pravidla o vlastníctve klubov tým, že vlastnil podiel v inom ligovom tíme FC Xanthi.

CAS v piatok zrušil verdikt federácie, no neistota v PAOK-u zotrváva. Vec totiž dostala na stôl opäť národná federácia, ktorá má záležitosť ešte preskúmať a opäť rozhodnúť. Stať sa môže aj to, že konečnom dôsledku pôjde o rovnaký verdikt ako v marci 2020.

Olympiakos má už titul istý

"CAS zistil, že bez ohľadu na právomoc rozhodovať o tomto prípade, nebolo vhodné za daných okolností vydať záväzné rozhodnutie, ktoré má závažné dôsledky pre grécky futbal," uvádza sa vo verdikte CAS. Podľa CAS si federácia nesprávne vyložila januárové vládne nariadenie.

PAOK Solún sa piatkovým verdiktom CAS vrátil v priebežnej tabuľke najvyššej gréckej futbalovej súťaže na druhú priečku tri body pred AEK Atény. PAOK počas víkendu čaká duel proti už istému majstrov Olympiakosu Pireus, AEK nastúpi v mestskom derby proti Panathinaikosu Atény.

Aktuálne do konca súťaže zostávajú už len tri kolá. Olympiakos už má okrem titul aj istotu štartu v predkolách Ligy majstrov 2020/2021, práve štart v boji o LM získa aj druhý tím tabuľky.

Žiadali úplné vylúčenie zo súťaže

Medzi PAOK-om a AEK tak ide o konfrontáciu, v ktorej lepší získa právo bojovať o Ligu majstrov a zdolaný "len" o skupinovú časť Európskej ligy.

Kým PAOK minimálne dočasne dostal späť sedem bodov, tím FC Xanthi zostáva v boji o zotrvanie medzi domácou elitou s bodovou zrážkou. Keďže klub nepodal podnet na CAS, jeho sa piatkový verdikt netýka.

Keďže CAS v piatok rozhodol v prospech PAOK-u a dal vec na nové prešetrenie národnej federácii, znamená to, že podnetu Olympiakosu Pireus súd v Lausanne nevyhovel.

Olympiakos žiadal nie o potvrdenie trestu v podobe bodovej zrážky pre PAOK Solún a Xanthi, ale o vylúčenie oboch klubov z najvyššej gréckej futbalovej súťaže.

Súvisiace články