Tarkovič je v kategórii priemerných. Ak zlyhá, nebude to len jeho vina (komentár)

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič.
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|21. jan 2022 o 11:56

Druhou voľbou nebol po prvýkrát.

Štefan Tarkovič pokračuje ako hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie. Na tlačovú konferenciu po svojom znovuzvolení prišiel v dobrej nálade.

Aj napriek tomu, že pre výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu nebol kandidátom číslo jeden. Bol ním Vladimír Weiss starší, ktorý však zostal v Slovane Bratislava.

Druhou voľbou bol Tarkovič. To, že prijal pozíciu náhradníka, si zaslúži uznanie. Iní by sa cítili urazení a ukrivdení. Tarkovič ostal nad vecou.

Už druhýkrát. Keď skončil pri tíme tréner Ján Kozák starší, práve Tarkoviča označil za svojho možného nástupcu. Na zväze mali iný názor. Zobrali Pavla Hapala.

A až po jeho odchode ukázali na Tarkoviča, ktorý priviedol mužstvo na Euro 2020, kde Slováci zvládli zápas s Poľskom. Ostatné dva so Švédskom a Španielskom už nie.

Na Tarkoviča sa spustila vlna verejnej kritiky. Možno až v súčasnosti veľmi tradičného hejtu, najmä na sociálnych sieťach.

Tarkovič to ustál a v závere kvalifikácie o majstrovstvá sveta hrali Slováci odvážnejšie a atraktívnejšie. Dostatočné výsledky, ktoré sú v reprezentácii najpodstatnejšie, však neprišli. Ako je teda možné, že zostal trénerom národného tímu?

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Tarkovič je v kategórii priemerných. Ak zlyhá, nebude to len jeho vina (komentár)