Štartoval až s číslom 77. Kazár obsadil v šprinte v Osrblí desiate miesto

Matej Kazár (Autor: net)
TASR|3. feb 2017 o 14:52

Druhý slovenský zástupca Filip Kramla skončil až v ôsmej desiatke.

OSRBLIE. V šprinte IBU Cupu v Osrblí sa prejavila nadvláda ruských biatlonistov.

Na prvom mieste skončil víťaz Aleksej Volkov, tretí bol jeho krajan Dmitri Malyško. Medzi nimi skončil na druhom mieste Nór Fredrik Gjesbakk.

Z dvojice Slovákov vynikol na 10-kilometrovej trati Matej Kazár, ktorý na desiatom mieste stratil na víťazného Rusa 32,2 sekundy.

Favorit dva razy chyboval

V šprinte sa pozornosť sústredila hlavne na Nóra Tarjeia Boea.

Olympijský víťaz a viacnásobný majster sveta patril medzi najväčších favoritov, situáciu si však skomplikoval po treťom nepresnom výstrele v ležke.

Stratu naháňal povestným rýchlym behom, v stoji si ešte povesť naštrbil štvrtou chybnou ranou a umožnil viac vyniknúť ďalšiemu svojmu krajanovi.

Nórska prevaha sa napokon narušila, keď pred Gjesbakka sa prepracoval na čelo Volkov.

Kazár štartoval s vysokým číslom

Slováci vsadili pri nominácii na menej známeho Filipa Kramlu, ktorý urobil na streľbe dve chyby, a hlavne na Mateja Kazára, ktorý sa testoval pred MS v Hochfilzene.

Na trať vyštartoval až s číslom 77, keď najväčší favoriti už boli dávno v cieli.

Po bezchybnej ležke figuroval mimo top desiatky, po stojke taktiež stopercentne zvládnutej už v poradí poskočil a skončil desiaty.

"Som veľmi rád, že som prvý raz v tejto sezóne zastrieľal nulu, lebo na tréningoch mi to na Králikoch aj tu v Osrblí išlo. Konečne som to preniesol aj do pretekov, a to dokonca v azda najväčšom možnom psychickom zaťažení pred žičlivým domácim publikom. Bežecky som sa necítil až tak dobre ako včera v príprave, bol som akýsi stuhnutý. Snažil som sa rozdýchať to, bol to boj samého so sebou. Top 10 na IBU Cupe je výborný výsledok a zajtra by som sa, samozrejme, chcel posunúť ešte vyššie," povedal Matej Kazár pre Biatlon Info.

Šprint na 10 km:

1.Aleksej VolkovRusko24:41,8 min0 tr. okr.
2.Fredrik GjesbakkNórsko+ 4,6 s0 tr. okr.
3.Dmitri MalyškoRusko+ 6,2 s1 tr. okr.
10.Matej KazárSR+ 32,2 s0 tr. okr.
74.Filip KramlaSR+ 6:05,4 min2 tr. okr.

Domov»Zimné športy»Štartoval až s číslom 77. Kazár obsadil v šprinte v Osrblí desiate miesto