Gólová radosť hráčov Manchester City. (Autor: TASR/AP)

Šiesty gól Manchester City neuznal systém VAR.

Sporting Lisabon - Manchester City 0:5 (0:4)

Góly: 17. a 44. Bernardo Silva, 7. Mahrez, 32. Foden, 58. Sterling

ŽK: Matheus, Esgaio, Ugarte - Gündogan

Rozhodoval: Jovanovič (Srb.)

Sporting: Adan - Esgaio, Inacio, Coates - Porro (82. Neto), Palhinha, Nunes, Reis - Sarabia (75. Tabata), Paulinho (75. Slimani), Goncalves (50. Ugarte)

City: Ederson - Stones (61. Zinčenko), Ruben Dias, Laporte (84. Ake), Cancelo - Rodri (73. Fernandinho), De Bruyne, Bernardo Silva (85. Delap) - Mahrez, Foden (61. Gündogan), Sterling

LISABON. Futbalisti anglického Manchester City vysoko zvíťazili nad portugalským tímom Sporting Lisabon v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov 5:0.

Odvetný zápas sa na štadióne v Manchestri odohrá v stredu 9. marca o 21.00 hod.

ONLINE prenos

ste sledovali na tomto odkaze >>>

Priebeh zápasu Sporting Lisabon - Manchester City

I. polčas:

Sporting sa do vyraďovacej fázy Ligy majstrov vrátil po 13 rokoch a na duel proti Manchetru City by najradšej zabudol. Od úvodu ťahal proti lídrovi Premier League za kratší koniec.

V 9. minúte sa hostia natlačili do šestnástky portugalského tímu, lopta sa dostala k Mahrezovi a ten otvoril skóre.

V 17. minúte zvýšil na 2:0 po rohovom kope Bernardo Silva, ktorý svoj pokus obtrel o brvno.

Tlak zverencov trénera Pepa Guardiolu neustával a v 32. minúte dokázal Mahrez poslať prihrávku v šestnástke Fodenovi aj cez troch obrancov domácich. Anglický reprezentant zblízka následne nezaváhal.

Minútu pred prestávkou sa do streleckej listiny zapísal druhýkrát krídelný záložník Bernardo Silva, ktorý si nabehol z druhej vlny na prihrávku Sterlinga.

II. polčas:

Demontáž portugalského šampióna pokračovala aj po prestávke.

V 50. minúte rozvlnil sieť opäť Silva, no rozhodca po konzultácii s videoasistentom neumožnil odchovancovi Benficy tešiť sa z hetriku.

Úloha streliť piaty gól tak pripadla Sterlingovi, ktorý ju v 59. minúte zvládol exportnou strelou do vinkla Adanovej brány.

Po triumfe 5:0 sú už Citizens jednou nohou vo štvrťfinále.

Domov»Futbal»Liga majstrov»O postupe možno rozhodli už po polčase. City sa rozstrieľalo v Lisabone