Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Spartu Praha posilnil brankár Štěch, odchádza Vaclík

Doterajší brankár Sparty Tomáš Vaclík. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 22. máj 2014 o 15:52

Štěch je podľa vedenia Sparty Praha adekvátnou náhradou medzi troma žrďami za Tomáša Vaclíka, ktorého predali do Švajčiarska.

PRAHA. Český futbalový klub Sparta Praha podpísal zmluvu na tri roky s brankárom Marekom Štěchom, ktorému vypršal kontrakt v anglickom Yeovile.

Z Letnej naopak odchádza doterajšia jednotka medzi troma žrďami Tomáš Vaclík, ktorý sa dohodol na štvorročnej spolupráci so švajčiarskym majstrom FC Bazilej. Podľa zákulisných informácií zinkasujú "rudí" za Vaclíka 75 miliónov českých korún.

"Hovorili sme, že v tomto období sa môže uskutočniť prestup jedného z našich kľúčových hráčov. Ponuka z Bazileja bola pre nás aj pre samotného Tomáša mimoriadna. Nedokázali sme si ale predstaviť Tomášov odchod bez toho, aby sme mali zaistenú adekvátnu náhradu. Som presvedčený, že sme ju našli," vyhlásil člen predstavenstva Sparty Jakub Otava pre oficiálnu klubovú stránku.

Novou jednotkou v bránke čerstvého českého šampióna sa v novej sezóne stane pravdepodobne Štěch, ktorého doterajší zamestnávateľ Yeovile zostúpil z druhej najvyššej anglickej súťaže The Championship.

Mladý 24-ročný gólman v minulosti pôsobil v mládežníckych výberoch Sparty a pred ôsmymi rokmi odišiel ako šestnásťročný do anglického West Hamu United.

"Je to nádherný pocit byť opäť v Sparte. Veľmi sa teším na nový angažmán," reagoval Štěch. Klub z Letnej je dohodnutý aj na príchode ďalšieho brankára Davida Bičíka z tureckej Karsiyaky.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.