Slovenská miešaná štafeta nezopakovala minulý rok, skončila mimo desiatky

Víťazná francúzska štafeta. Zľava Anais Bescondová, Justine Braisazová, Martin Fourcade a Simon Desthieux. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. dec 2018 o 16:24

Preteky miešaných štafiet v Pokljuke vyhrali Francúzi.

Nórsko: Solemdalová, Landmark Tandrevoldová, J. T. Bö, T. Bö

POKLJUKA. Francúzska štafeta Anais Bescondová, Justine Braisazová, Martin Fourcade a Simon Desthieux vyhrala v nedeľňajších pretekoch štvorčlenných miešaných družstiev na 2x6 kilometrov a 2x7,5 kilometra v rámci prvého kola Svetového pohára 2018/2019 v slovinskej Pokljuke.

Druhé miesto si vybojovali Švajčiari Elisa Gasparinová, Lena Häckiová, Benjamin Weger a Jeremy Finello. Na víťazne kvarteto stratili 38,7 s.

Na tretej priečke boli Taliani Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Dominik Windisch, Lukas Hofer, ktorí prišli do cieľa s odstupom 52,1 sekundy.

Slovenskí reprezentanti Paulína Fialková, Terézia Poliaková, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš skončili na trinástom mieste (+ 3:33,2 minúty).

V akcii bolo 24 štvoríc.

Francúzsko dostal na prvé miesto Fourcade

Prvý úsek ovládla fínska štafeta pred Francúzskom a Talianskom, Paulína Fialková po jednom dobíjaní v stoji odovzdala na siedmej priečke so stratou 21,3 sekúnd na severské kvarteto.

Po polovici pretekov boli naďalej na čele Fíni pred Talianmi a Francúzmi.

Slovenka Terézia Poliaková štyrikrát dobíjala a klesla až na 12. miesto s odstupom takmer troch minút.

Po treťom úseku dostal legendárny Martin Fourcade francúzsku štafetu na prvé miesto. Za ňou sa zoradili Švajčiari a Fíni.

Tomáš Hasilla odovzdal na trinástom mieste.

Na poslednom úseku udržal Simon Desthieux vedúcu pozíciu pre francúzske kvarteto. Slovák Martin Otčenáš finišoval trinásty so stratou viac ako tri a pol minúty za víťazmi.

Slovensko nezopakovalo minulý rok

Vlani slovenská štafeta v zložení Paulína Fialková, Anastasia Kuzminová, Tomáš Hasilla a Matej Kazár obsadila v tejto disciplíne štvrté miesto.

Bol to historicky druhý najlepší výsledok vo SP.

Vo fínskom Kontiolahti 10. februára 2012 skončila štvorica Jana Gereková, Kuzminová, Kazár, Miroslav Matiaško tretia.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Slovenská miešaná štafeta nezopakovala minulý rok, skončila mimo desiatky