Svetový pohár v behu na lyžiach - Falun (Švéd.) - nedeľa - výsledky:

Preteky mužov na 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom:

3.Didrik TönsethNórsko+17,7
4.Sjur RötheNórsko+32,2
5.Andrej LarkovRusko+41,3
6.Simen Hegstad KrügerNórsko+44,6

FALUN. Ruský bežec na lyžiach Alexander Bolšunov víťazstvom v nedeľňajších pretekoch na 15 km voľnou technikou s intervalovým štartom vo švédskom Falune.

Potvrdil pozíciu najlepšieho pretekára a držiteľa malého krištáľového glóbusu v hodnotení tzv. "dlhých behov" v rámci Svetového pohára 2018/2019. Na ďalších medailových pozíciách vo Falune skončili Nóri: druhý skončil Martin Johnsrud Sundby s odstupom 8,9 sekundy a hneď za ním bol Didrik Tönseth s mankom 17,7 sekundy.

Dvadsaťdvaročný Bolšunov, ktorý z nedávnych majstrovstiev sveta v Rakúsku odišiel bez zlata, si pripísal druhé víťazstvo v sérii a piate v sezóne. V boji o veľký glóbus stráca na Johannesa Hösflota Klaeba už iba 14 bodov, čo môže byť na popredných pozíciách rozdiel jedinej bodovanej priečky.

Nórsky excelentný šprintér v nedeľu skončil na 19. mieste a získal do hodnotenia aspoň 12 bodov. O všetkom sa rozhodne v trojetapových pretekoch finále Svetového pohára v kanadskom Québecu. Slováci vo Falune neštartovali.