Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Sneh a hmla presunuli Super G na štvrtok

(Autor: TASR/AP)
SITA|5. feb 2015 o 07:01

Na takéto posuny v programe sme pripravení z pretekov Svetového pohára, vraví tréner Tomáš Žampa.

BEAVER CREEK. Na stredu naplánovaný superobrovský slalom mužov v rámci majstrovstiev sveta v alpskom lyžovanív americkom Beaver Creeku presunuli na štvrtok na 19.00 h SEČ.

Z pôvodného štvrtkového programu vypadol druhý tréning zjazdu mužov. Ženy odštartujú svoj posledný tréning pred piatkovými pretekmi v zjazde o 21.30 h SEČ.

Tento nový program na štvrtok predostreli organizátori po stredajšom zlyhaní počasia, keď preteky v super G nebolo možné spustiť v pôvodnom termíne pre silné sneženie, vietor a hmlu na zjazdovke Birds of Prey.

Žampovci trénovali v posilňovni

"Predpoveď počasia bola o niečom inom ako skutočnosť. Front sa mal prehnať cez dejisko MS o čosi skôr. Férové a regulárne preteky v stredu nebolo možné usporiadať. Chceme majstra sveta, ktorý vzíde z hodnotných podmienok,“ ozrejmil pre ORF pretekový riaditeľ FIS Markus Waldner.

Na pôvodne stredajší super G boli nachystaní aj bratia Adam a Andreas Žampovci, jediní mužskí zástupcovia Slovenska na svetovom šampionáte v Colorade.

Aj oni sa teda museli zmieriť s 24-hodinovým odkladom prvej svojej súťaže na MS 2015. "Sme pripravení na takéto zmeny z kolotoča Svetového pohára. Dobre, že to organizátori rozhodli radšej skôr a neodsúvali možný začiatok pretekov po polhodine. Takto sme sa mohli dostať rýchlejšie na izby a oddychovať. Popoludní sme mali ešte tréning v posilňovni,“ informoval z dejiska MS tréner Tomáš Žampa.

Zrušenie bolo v poriadku

Jednodňový posun privítal aj Nór Aksel Lund Svindal, pre ktorého mal byť super G vôbec prvou súťažou v aktuálnej sezóne po októbrovej futbalovej nehode a nútenej pauze po roztrhnutí achilovky.

"Zrušenie pretekov v stredu bolo v poriadku, lebo na zlepšenie počasia to určite nevyzeralo,“ vravel pre akreditované médiá päťnásobný majster sveta Svindal.

Jeho krajan a jeden z favoritov pretekov Kjetil Jansrud pre server ORF podotkol: "Správne rozhodnutie. Chceme férové preteky, v ktorých bude môcť každý z nás predviesť svoje majstrovstvo."

Súvisiace články