Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Slovenský obranca dosiahol to, čo sa mu naposledy podarilo v doraste

(Autor: Twitter)
SITA|25. sep 2016 o 11:38

Lukáš Štetina prispel dvoma gólmi k víťazstvu Dukly Praha nad Zbrojovkou Brno 4:2.

PRAHA. Slovenský reprezentačný obranca Lukáš Štetina sa podieľal dvoma gólmi na triumfe Dukly Praha nad Zbrojovkou Brno 4:2 v sobotňajšom stretnutí 8. kola najvyššej českej futbalovej súťaže.

Dvadsaťpäťročný rodák z Nitry najskôr v jedenástej minúte po štandardnej situácii zvýšil na priebežných 2:0.

V 69. minúte spečatil konečný výsledok.

"Pri prvom góle niekto zo spoluhráčov loptu tečoval. Pôvodne som chcel zostať stáť, lebo som si myslel, že je to ofsajd, ale nakoniec som pokračoval, zachytil loptu a dotlačil do siete," vyhlásil pre web idnes.cz Štetina.

Toho pri štvrtom góle Dukly trafil hosťujúci brankár Melichárek, keď sa snažil boxovať loptu. "Čo sa týka druhého gólu, priznám sa, že ani sám neviem, ako som ho strelil. Bolo to aj pre mňa veľké prekvapenie," dodal slovenský legionár.

Nechýbalo veľa a Štetina by do stretnutia vôbec nezasiahol. "Je to trochu paradox. Mal som problémy s členkom, počas týždňa som toho veľa nenatrénoval a v zápase som sa necítil dobre. Možno aj preto sa mi tak darilo. Dva góly som naposledy strelil ešte v doraste Nitry," konštatoval Štetina.

"Snáď bude toto víťazstvo začiatkom niečoho nového a úspešného. Verím, že nás to nakopne. Najbližšie sa predstavíme v Mladej Boleslavi. Nebude to jednoduché, musíme sa dobre pripraviť. Dôležitý je každý bod."

Dukle Praha patrí po neúplnom 8. kole 5. priečka so ziskom 11 bodov.

Súvisiace články