Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Dvadsaťjednotka vstúpi do kvalifikácie v Baku, zahrá si aj s Dunajskou Stredou

Slovenskí mladíci. (Autor: TASR)
TASR|17. aug 2019 o 14:28

Guľa oslovil aj Nitru či Trenčín.

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odohrá domáce stretnutia v septembri a októbri v dunajskostredskej MOL Aréne.

Reprezentanti zároveň spoznali miesto a čas výkopu ich úvodného kvalifikačného duelu o postup na ME 2021, na ktorý nastúpia v azerbajdžanskom Baku.

Po návrate od Kaspického mora si slovenskí mladíci zmerajú sily s Dunajskou Stredou.

Slovenská dvadsaťjednotka vstúpi do bojov o záverečný šampionát 6. septembra v Baku v Dalga Aréne so začiatkom o 18.30 SELČ (20.30 miestneho času).

Pre Azerbajdžan to bude už druhé kvalifikačné stretnutie, v prvom prehral na pôde Lichtenštajnska 0:1.

V Baku hral v júni aj A-tím Slovenska, ktorý sa tešil z výhry 5:1.

Štyri dni po zápase v Azerbajdžane (10. septembra) odohrá dvadsaťjednotka prípravný duel v dunajskostredskej MOL Aréne proti fortunaligistovi DAC Dunajská Streda.

"Keďže v septembri máme iba jeden kvalifikačný duel, uvažovali sme aj nad druhým súperom, aby hráči mali naďalej v krvi dvojzápasový model. Ešte keď som pôsobil v Trenčíne, tak podobný zápas s nami hrala dvadsaťjednotka trénera Borisa Kitku. Páčilo sa mi to, zápas mal vtedy kvalitu a tempo," uviedol tréner mladíkov Adrián Guľa pre web zväzu.

"Azerbajdžan je ďaleko, preto sme sa rozhodli, že po návrate odtiaľ, budeme pokračovať v zraze v domácich podmienkach. Na SFZ sme predložili tento návrh hrať s klubom, čo sa stretlo s priaznivou odozvou. So vzájomným stretnutím súhlasili aj v Dunajskej Strede, čo ma veľmi teší. Čaká nás kvalitný zápas proti top slovenskému družstvu. Nevylučujeme, že v budúcnosti budeme pokračovať v týchto zápasoch. Oslovili sme aj Nitru či Trenčín," dodal.

V Dunajskej Strede odohrá slovenská dvadsaťjednotka aj októbrový kvalifikačný súboj s rovesníkmi z Francúzska.

Súvisiace články