Pablo Sarabia strieľa tretí gól Španielska v zápase proti Slovensku.
Pablo Sarabia strieľa tretí gól Španielska v zápase proti Slovensku. (Autor: SITA/AP)
Pavol Spál|23. jún 2021 o 20:05

Hodnotenie hráčov po zápase Slovensko - Španielsko na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021).

SEVILLA. Slovenskí futbalisti si v poslednom zápase na majstrovstvách Európy urobili poriadnu hanbu. Proti domácim Španielom utŕžili debakel 0:5.

Aké výkony predviedli hráči z tímu trénera Štefana Tarkoviča?

Hodnotíme ich známkami od 1 po 10, najnižšia je 1, najvyššia 10.

• ONLINE prenos: Slovensko - Španielsko v skupine E na EURO 2020 / 2021 >>>
  • Sumár: Slovensko - Španielsko v skupine E na EURO 2020 / 2021 >>>

Martin Dúbravka 4

V úvode viackrát podržal Slovákov. Chytil penaltu Moratu, ktorého predtým rozladil. Gól si strelil sám, keď si loptu odrazenú od brvna vrazil do brány. Veľmi kuriózny gól. Zrejme mu zasvietilo slnko.

Peter Pekarík 2

Celá defenzíva pôsobila chaoticky, ani on nebol výnimkou. Prehrával väčšinu súbojov, pôsobil unavene a zranene. Nestíhal.

Milan Škriniar 3

Väčšinu súboj síce vyhral, ale bolo to márne. Slovenská defenzíva robila katastrofálne chyby, čo nie je dobrá vizitka pre šéfa obrany.

Ľubomír Šatka 2

Pri prvom góle spravil veľkú chybu, keď pri rozohrávke od bránky ponúkol loptu rovno Španielom. Pôsobil neisto a ustráchane. Jeho najhorší výkon v reprezentácii.

Tomáš Hubočan 2

Podobný prípad ako Pekarík. Nestíhal brániť a už vôbec ani útočiť. Pri treťom góle nepokryl hráča.

Jakub Hromada 2

Vyrobil penaltu, keď podkopol Kokeho. Chybu však spravil ešte predtým, keď váhal. Stredopoliar Slavie lacno stratil loptu aj pri druhom góle. Po polčase bol vystriedaný.

Juraj Kucka 2

Slovensko absolútne prepadlo v strede poľa, čo ma na svedomí aj Kucka. Nestíhal. Zle prihrával. Dal si vlastný gól.

Róbert Mak 1

Bol neviditeľný, spomalený, chaotický. Mal si problém spracovať loptu. Hral vôbec?

Marek Hamšík 3

Zväčša behal bez lopty, pôsobil frustrovane. Znechutene. Nemal si s kým prihrať.

Lukáš Haraslín 3

Jeden z najaktívnejších našich hráčov. Snažil sa napádať. Márne.

Ondrej Duda 3

Vypýtal si na seba tri fauly, ale na hrote útoku pôsobil odpojene a stratene. Z deviatich prihrávok pokazil až päť. Do druhého polčasu už nenastúpil.

Stanislav Lobotka 2

Prišiel do druhého polčasu, mal upokojiť hru a podržať loptu. Nič z toho. Aj on pôsobil stratene a vyrábal chyby.

Michal Ďuriš 1

Neútočil ani nebránil. Je na počudovanie, že hráč, ktorý nehrával ani v cyperskej lige, dostal na šampionáte až toľko priestoru.

Tomáš Suslov, Vladimír Weiss a Lászlo Bénes – bez známkovania. Odohral málo minút