Dúbravkov fenomenálny výkon nestačil, Slováci padli v závere

Slováci remízu neudržali.
Slováci remízu neudržali. (Autor: TASR)
Pavol Spál|5. okt 2017 o 22:50

Tréner Ján Kozák v troch prípadoch prekvapil.

GLASGOW. Bolo plno, 52-tisíc ľudí. Národný štadión Hampden Park hučal ako včelí úľ, fanúšikovia z oboch táborov šaleli.

V minulom zápase kvalifikácie škótskemu publiku namerali po strelenom góle až 122 decibelov. Len o osem viac má pritom štartujúci Boeing 747 (keď ho sledujete zo sto metrov). Po víťaznom góle proti Slovensku bol hluk minimálne rovnaký.

V kvalifikačnom zápase o postup na svetový šampionát v Rusku 2018 Slováci prehrali v Škótsku 0:1.

Kapitán národného tímu Martin Škrtel si dal dve minúty pred koncom smoliarsky vlastný gól.

Tréner Ján Kozák možno v troch prípadoch trošku prekvapil. Zo základnej zostavy vynechal v predošlých zápasoch stabilného člena Vladimíra Weissa. Nahradil ho Juraj Kucka, pre ktorého je skôr typický post defenzívneho stredopoliara.

"Dvojročné úsilie môže vyjsť nazmar. Zápas v Škótsku sme nezvládli, pretože súper bol lepší. Hráči boli po každej stránke skvele pripravení, no väčšinu zápasu hrať o jedného menej je veľmi ťažké," hodnotil tréner Kozák.

V bránke dostal prednosť gólman Sparty Praha Martin Dúbravka pred dlhoročnou jednotkou Matúšom Kozáčikom. Tretím miernym prekvapením bolo nasadenie defenzívneho stredopoliara Jána Greguša.

Zbytočné vylúčenie

Úvod bol opatrný v pomalšom tempe. Zápas však ovplyvnilo vylúčenie Róberta Maka už v 23. minúte zápasu. Slovenský krídelník zbytočne spadol v šestnástke bez kontaktu a rozhodca ho za filmovanie potrestal žltou kartou.

Keďže bola už druhá v zápase, bol vylúčený. Mak po páde síce rýchlo vstal, ale trestu neušiel. Tak dlho v oslabení Slováci v súťažnom zápase už dávno nehrali.

Srbský rozhodca Milorad Mažič bol k Slovákom neľútostný, už predtým dostali žlté karty Juraj Kucka a Marek Hamšík. Obe boli tiež zbytočné, vyplynuli z nedorozumení pri rozohrávaní priameho kopu.

Kvalifikácia MS 2018: Škótsko - Slovensko (fotogaléria) : fotogaléria

7.10.2017

Slováci po vylúčení paradoxne ožili a hrali aktívnejšie ako dovtedy. Spoľahlivo fungovala obrana vedená kapitán Škrtelom, aj keď v závere už bola dosť preťažená. Aktívny bol opäť Stanislav Lobotka, ktorý sa po vylúčení Maka viac vysunul na krídlo.

Škóti sa snažili viac útočiť a Slováci čakali na brejky. Prvú strelu hostí na bránku vyslal až v druhom polčase Lobotka. Šancu si však Slováci vytvoriť nedokázali.

V závere sa Škóti dostali do tlaku

Domáci sa v závere dostali do tlaku a vytvárali si šance. Slovákom dochádzali sily, držal ich však brankár Dúbravka.

Dlho bol hlavným hrdinom Slovákov. Podal heroický výkon, jeden z najlepších od brankára národného tímu v ére samostatnosti.

V úvode síce raz zle rozohral, ale potom už pôsobil isto. Prvú veľkú šancu mali domáci v 19. minúte, ale Dúbravka senzačným zákrokom hlavičku Christophera Berra zneškodnil.

V 38. minúte vyrazil aj strelu Griffithsa. Vzápätí vykúzlil ďalší fenomenálny zákrok, keď zmaril domácim ďalšiu gólovú šancu.

Ani skvelý výkon Dúbravku však Slovákom nestačil a po centri v posledných momentoch zápasu si dal Škrtel vlastný gól.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Dúbravkov fenomenálny výkon nestačil, Slováci padli v závere