TASR|27. sep 2021 o 08:10 (aktualizované 27. sep 2021 o 09:19)

Slovensko - Rumunsko 2:3 (21, -22, 16, -21, -11)

Rozhodovali: Sevorová (Kanada) a Cagiao (Argentína)

Divákov: 175

Slovensko: A. Fričová 11, Kartíková 1, Hašková 21, Valentová 1, Boledovičová 9, Štermenská 9, libero Justhová (Jozeková 14, S. Slivková 0, Siládiová 6, K. Slivková 2)

Rumunsko: Axinteová 4, Partnoiová 16, Badiuová-Savuová 8, Chelutová 14, Iancuová 11, Cristeová 13, libero Ionová (Bratuová 4, Iliescuová 0, Dumitruová 0, Virlanová 2)

DURANGO. Slovenské volejbalistky sa nepredstavia vo štvrťfinále MS kadetiek do 18 rokov v mexickom Durangu.

V napínavom osemfinálovom súboji viedli nad Rumunskom 2:1 na sety, napokon však podľahli 2:3.

Rumunky narazia v boji o postup do semifinále na Talianky.

Slovenky čakajú boje v skupine o 9. - 16. miesto. V prvom zápase o umiestnenie nastúpia v noci na utorok o 0.30 h SELČ proti Kanaďankám.

Slovenky do osemfinálového súboja nevstúpili dobre.

V úvode sa s ťažkosťami presadzovali v útoku, prehrávali o deväť bodov (8:17), podaril sa im však málo vídaný obrat - aj vďaka šnúre bodov pri podaní striedajúcej Jozekovej dokázali vyrovnať na 20:20, v koncovke dominovali a ujali sa vedenia 1:0.

Vo vyrovnanom druhom sete Rumunky odskočili zo 14:14 na 20:16 a vyrovnali, tretí set však Slovenky výborným výkonom jasne ovládli (17:8, 22:10, 25:16) a opäť boli vo výhode.

Zápas ako na hojdačke pokračoval, vo štvrtom dejstve mali opäť navrch Rumunky - aj keď Slovenky znížili zo 7:13 na 13:14, opäť sa vzdialili (14:20) a vynútili si tajbrejk.

V ňom Slovenky nezachytili úvod, prehrávali 3:7 aj 7:10, dokázali sa ešte vrátiť do hry (10:10), ale Rumunky opäť získali brejky aj tri mečbaly (14:11) a prvý premenili.

Celkovo Slovenky dominovali v súčte bodov 104:102, najviac bodujúcou hráčkou zápasu bola s 21 bodmi univerzálka Radka Hašková.

Hlasy po zápase

Marek Maličký, tréner Slovenska: "Veľmi ťažký zápas, hodný osemfinále, bolo v ňom všetko, čo má byť. V prvom sete sme nevedeli nájsť recept na hru Rumunska, ale dokázali sme nevídanú vec, vrátiť sa do zápasu zo stavu 8:17 a vyhrať prvý set. Svedčí to o sile tohto družstva.

Ďalej sa zápas vyvíjal ako na hojdačke. Vo štvrtom sete sme pri kvalitnom podaní Rumuniek mali pasáž, v ktorej sme uhrávali len technické lopty a čakali na chybu súpera, to nás môže mrzieť. V tajbrejku opäť prišiel zvrat zo stavu 3:7 na 10:10, no nedokázali sme zápas dotiahnuť do víťazného konca.

Hrali sme bojovne až do konca, nič sme nevypustili. Postup do prvej osmičky nám ušiel o vlások, treba sa s tým zmieriť, turnaj pokračuje ďalej. Nedali sme zatiaľ nikomu nič zadarmo a verím, že v takých výkonoch budeme pokračovať aj naďalej."

Alexandra Fričová, smečiarka a kapitánka Slovenska: "Do zápasu sme nevstúpili podľa predstáv, robili sme veľa nevynútených chýb, prvý set sa nám však podarilo bojovnosťou otočiť. V druhom sete však opäť prišli naše chyby, nedodržiavali sme taktické pokyny a Rumunky ho zlepšenou hrou získali.

V treťom sete sa nám opäť darilo, dodržiavali sme systém, spravili sme si náskok a hladko sme vyhrali. Žiaľ, v ďalších dvoch setoch sme opäť spravili zbytočné chyby. Prehra nás veľmi mrzí, fanúšikom sme chceli dopriať výhru. Turnaj sa však ešte nekončí, tešíme sa na ďalšie zápasy."

Domov»Halové športy»Volejbal»Mladé Slovenky mali štvrťfinále na dosah, nezvládli však veľkú drámu