Nela Lopušanová.
Nela Lopušanová. (Autor: n_e_l_a_8/ instagram)
Sportnet|3. júl 2023 o 14:03

Hokejbalisti do 18 rokov v otváracom dueli suverénne vyhrali.

LIBEREC. Slovenské hokejbalistky do 21 podľahli v prvom zápase MS juniorov v hokejbale 2023 v českom Liberci favorizovanej Kanade 1:5.

Zápas bol napriek jasnému výsledku vyrovnaný. Kanaďanky síce šli hneď v úvode do vedenia, ale v 11. minúte vyrovnala Nela Lopušanová, pre ktorú ide o prvé vrcholné podujatie po zranení.

Rozhodla však druhá tretina, v ktorej strelili zámorské hokejbalistky až tri góly a triumf potvrdili ešte jedným zásahom v záverečnej tretine. Kanaďanky mali na konte aj viac striel - 24:20.

Na Slovenky čakajú v základnej časti ešte tri zápasy. V utorok nastúpia proti Veľkej Británii (11.00 h) a domácemu Česku (18.00 h), v stredu ich preveria Američanky (11.00 h).

V stredu sú rovno na programe aj semifinálové duely (18.30 h). Finále je na programe vo štvrtok o 17.00 h.

Na programe je ešte turnaj osemnástok, do ktorých Slováci vstúpili úspešne, keď zdolali Švajčiarsko jasne 10:1.

V Liberci sa už odohrali štyri mužské kategórie svetového šampionátu a darilo sa aj Slovákom. Výbery do 23 a do 20 si odniesli strieborné medaily a reprezentanti do 16 rokov neuspeli v súboji o bronz.

MS junioriek do 21 rokov v hokejbale 2023 - Liberec (Česko):

Slovensko - Kanada 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Góly: 11. Lopušanová (Mandelíková) - 4. Vigneau Sargeant (Hawryshko), 17. Simpson, 21. Butler (Brownridge), 27. Lannon (Simpson), 45. Hawryshko (Butler)

Vylúčené: 4:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Strely na bránku: 20:24

Slovensko U21: Cengelová (28. Sumegová) - Štrbáková (C), Amrichová, Nemčeková, Macková, Čillíková, Hambálková, Čorňáková, Cvejnová - Lopušanová (A), Mandelíková, Mateičková - Debnárová, Martincová, Nilabovičová - Klimantová (A), Hambálková, Pavlíková - Golská, Taricsová, Klapicová - Senková, Rybárová

Kanada U21: Jones (Glass) - Guy, Lannon (C), Irvine, Faulkner, Paige Wilson, Hayley, Tuba, Carnegie - Vigneau Sargeant (A), Simpson, Payment - Eaton, Hawryshko, Thomas (A) - Pugosa, Drover, Dzikowicz - Meunier-Geoffroy, Butler, Brownridge

MS juniorov do 18 rokov v hokejbale 2023 - Liberec (Česko):

Slovensko - Švajčiarsko 10:1 (4:1, 4:0, 2:0)

Góly: 3. Božoň (Vaverčák), 12. Matušinský (Derlich), 15. Vaverčák, 15. Zajac (Vaverčák), 16. Matušinský (Derlich), 17. Polák (Vaverčák, Sisík), 18. Zámborský (Zajac), 26. Zámborský, 36. Semančík (Vaverčák), 44. Polák (Knapík) - 3. Straub (Berchtold)

Hlasy po zápase Slovensko U18 - Švajčiarsko U18

/zdroj: hokejbal.sk/

Bastian Steiger, Švajčiarsko: „Máme si čo vziať z tohto zápasu. Mali sme dobrý štart, potom sme ale poľavili z tempa a súper to využil. Musíme hrať vo vysokom tempe celý zápas, nie iba prvých päť minút.“

Ľubomír Liška, Slovensko: „Zo začiatku to nebolo vôbec jednoduché. Mali sme šance na to, aby sme hneď zo začiatku súperovi utiekli, ale zabrzdil nás ten inkasovaný gól. Boli sme však lepší po celý zápas. Som rád, že sme to potvrdili. Naozaj dobrý vstup do turnaja.“

Domov»Halové športy»Hokejbal»VIDEO: Lopušanová skórovala hneď v úvode MS v hokejbale, na Kanaďanky to však nestačilo