Opäť nezvládli druhý polčas. Mladé Slovenky ukončili MS prehrou

Viktória Voržáčková.
Viktória Voržáčková. (Autor: slovakhandball.sk/IHF)
TASR|1. júl 2022 o 13:55

Na šampionáte obsadili konečné 20. miesto.

MS v hádzanej žien do 20 rokov - o 19. miesto:

Slovensko - Kórejská republika 31:36 (15:15)

Zostava a góly SR: Voržáčková, Kusyová – Györiová 2, P. Pálová 1, Pénzesová 2, Lukáčová, Dmytrenková 4, Kucserová, Dvorščáková 6, Ščípová 5, Zlatinská 1, D. M. Vargová 5, Hornyáková, Bačenková 5, Zsákovicsová

Rozhodovali: Conberse, Correa (obaja Arg.), vylúčenia: 4:2, 7 m hody: 5/5 - 5/4

CELJE. Slovenské hádzanárky do 20 rokov obsadili na MS junioriek v Slovinsku 20. miesto po tom, ako v piatkovom dueli prehrali s Kórejskou republikou 31:36.

Zverenky trénera Ján Beňadika začali dobre. Udržiavali si trojgólový náskok, no Kórejčanky do prestávky vyrovnali a po zmene strán mali herne navrch.

Nebolo to prvýkrát, čo Slovenky nezvládli na MS druhý polčas. Stalo sa tak v skupine proti Japonsku, Holandsku a aj v dueli proti Rumunsku.

Slovenky si na šampionáte pripísali tri výhry (India, Guinea, Irán), tri prehry (Japonsko, Rumunsko, J. Kórea) a remízu s Holandskom.

Hlas po zápase:

zdroj: /slovakhandball.sk/:

Ján Beňadik, tréner SR: "Dobre sme začali, ale už v prvom polčase sme spadli z obrany. Nemali sme hráčky súpera na kontakt, iba sme ich naháňali a ony sa dostali späť do zápasu. To sa prenieslo aj do druhého dejstva. Jednoducho, už sme v obrane nevedeli ustáť svoje pozície.

Chýbal nám posledný krok. Dievčatá totiž už nemali energiu a v rámci rotácie sme to nedokázali udržať na potrebnej úrovni. Nič to nemení na tom, že baby odovzdali všetko, čo v nich bolo. Nevidel by som to tragicky."

Nachádzate sa tu: