Po skvelom úvode prišla studená sprcha. Pozrite si všetky góly

Radosť slovenských hokejistov po strelení gólu na MS do 20 rokov.
Radosť slovenských hokejistov po strelení gólu na MS do 20 rokov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. aug 2022 o 21:05 (aktualizované 9. aug 2022 o 23:48)

Pozrite si góly zo zápasu Slovensko - Česko na MS do 20 rokov.

EDMONTON. Slovenskí hokejisti vstúpili do majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov prestížnym derby zápasom proti reprezentantom Česka.

Prvú tretinu zvládli vo veľkom štýle, keď sa dokázali dvakrát strelecky presadiť. Najskôr využil svoju šikovnosť a rýchlosť Servác Petrovský a o pár minút neskôr na neho nadviazal strelou z ľavého kruhu Matej Kašlík.

V druhej tretine však Česi prebrali iniciatívu do svojich rúk, boli jednoznačne lepším tímom a troma gólmi sa im podarilo otočiť nepriaznivý vývoj stretnutia. Bola to pre Slovákov studená sprcha a zdalo sa, že sa z nej neotrasú.

V tretej časti však dokázali vyrovnať z 2:4 na 4:4, keď najskôr tvrdou strelou znížil kapitán Rayen Petrovický a následne bol dôrazný pred bránkou Kašlík. Stodesať sekúnd pred koncom ale rozhodol Gabriel Szturc.

Pozrite si všetky góly zo zápasu Česko - Slovensko na MS juniorov 2022.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Po skvelom úvode prišla studená sprcha. Pozrite si všetky góly