Janka Keseg Števková.
Janka Keseg Števková. (Autor: archív J. Števkovej)
TASR|25. jún 2023 o 13:57

Nedarilo sa ani strelcom.

KRAKOV. Víťazkou Európskych hier sa v diciplíne cross country stala holandská horská cyklistka Puck Pieterseová.

Na trati v poľskom stredisku Krynica – Zdrój zdolala Rakúšanku Monu Mitterwallnerovú o 26 sekúnd, tretia skončila Švajčiarka Sina Freiová (+1:05 min).

Ani jedna z dvojice slovenských pretekárok do cieľa neprišla. Martinu Krahulcovú predstihli súperky o jedno kolo, Janku Keseg Števkovú o dve.

Slovenskí strelci nepostúpili do finále ľubovoľnej malokalibrovky 3x40 na Európskych hrách v Poľsku. Patrik Jány obsadil 22. miesto nástrelom 585 bodov, jeho krajan Ondrej Holko figuroval na 29. pozícii (582).

Najlepší strelec kvalifikácie Alexander Schmirl z Rakúska dosiahol 595 b a spolu s ďalšími siedmimi strelcami postúpil do finále.

Jánymu chýbalo na miestenku päť bodov a najlepší výsledok dosiahol v ľahu, keď stratil len štyri body.

Slovenská reprezentantka Lenka Gajanová obsadila na Európskych hrách v Poľsku konečné 31. miesto v precíznej streľbe z pištole na 25 m. Na strelnici vo Vroclave si v kvalifikácii zapísala výkon 280 bodov.

Pre postup do finále medzi najlepšiu osmičku jej chýbalo deväť bodov. Najlepší výkon v kvalifikácii dosiahla Britka Jessica Liddonová - 295.

Slovenská šermiarka Gaia Cantucciová obsadila na Európskych hrách v Poľsku vo fleurete konečné 37. miesto. V základnej skupine skončila na 5. priečke a nepodarilo sa jej tak prebojovať do vyraďovacej časti.

Cantucciová na turnaji zdolala dve zo šiestich súperiek, no medzi postupujúcu štvoricu tesne neprešla. Ďalej išla aj Rakúšanka Maria Kränklová, ktorú Slovenka v priamom súboji zdolala.

Rozdiel v celkovom počte udelených a inkasovaných zásahov však mala Cantucciová -8 a Rakúšanka o štyri lepší.