Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Slovenské tenistky sa vo štvrťfinále stretnú s Nemeckom

(Autor: TASR)
TASR|10. júl 2013 o 20:00

V prípade triumfu nad Nemeckom narazia Slovenky v semifinále na víťaza duelu medzi Austráliou a Ruskom.

PARÍŽ. Slovenské tenistky privítajú v 1. kole svetovej skupiny Pohára federácie Nemecko (8.-9. februára 2014). Rozhodol o tom stredajší žreb v Paríži, ktorého aktérkou bola aj wimbledonská šampiónka Marion Bartoliová.

Slovenky figurovali medzi nasadenými tímami, okrem Nemiek mohli ešte zverenky kapitána Mateja Liptáka naraziť na Austráliu, USA a Španielsko.

Lipták: Dobre, že hráme doma

Slovenské družstvo sa v tomto roku po triumfe 3:2 nad Srbskom v Niši prebojovalo až do semifinále súťaže, v ktorom prehralo v Moskve s domácim Ruskom 2:3.

Vo fedcupovej histórii pôjde o druhý vzájomný súboj medzi Slovenskom a Nemeckom. V apríli 2003 vyhrali Slovenky v Ettenheime v úlohe obhajkýň titulu 3:2.

Nemeckou jednotkou je momentálne Angelique Kerberová, ktorej patrí vo svetovom rebríčku WTA 9. miesto. Dvojkou je wimbledonská finalistka Sabine Lisická (18.).

Slovenského kapitána Liptáka žreb príliš nepotešil. "Všetky tímy sú silné a atraktívne, no práve Nemky som si želal najmenej. Majú mladý tím, päť kvalitných singlistiek a jednu deblovú špecialistku. Dlhé roky mali problémy dostať sa do svetovej skupiny, no teraz sa im to podarilo po triumfe nad Srbskom a v novej edícii môžu pokojne bojovať o celkové prvenstvo," objasnil Lipták.

"Pozitívne je, že hráme doma. Naše dievčatá sa vedia vo Fed Cupe vyhecovať ku kvalitným výkonom a je to tímová súťaž, v ktorej rebríčkové postavenie často nehrá rozhodujúcu úlohu. Pokiaľ ide o voľbu povrchu, ten je diskutabilný, je to všetko ešte veľmi čerstvé. Budeme sa snažiť vybrať taký povrch, ktorý bude čo najviac vyhovovať našim hráčkam a čo najmenej Nemám," povedal Lipták.

Konečne po čase doma

Slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková tipovala, že družstvo narazí na Nemky.

"Trénerovi Maťovi Liptákovi som dnes hovorila, že cítim, že nám vyžrebujú Nemky. Je to jeden z najťažších súperov, akého sme mohli dostať. Na druhej strane sa veľmi teším, že budeme hrať po dlhšom čase opäť doma. Bude to pre nás veľká výzva," povedala Cibulková.

Aj generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku potešilo, že tím bude mať výhodu domáceho prostredia.

"V tomto roku sme hrali dvakrát vonku, som rád, že vo februári sa dievčatá opäť predstavia pred domácim publikom. Na 99 percent budeme hrať v NTC. Mohli sme dostať aj prijateľnejšieho súpera, Španielky či Austráliu, no medzi elitnou osmičkou si už človek príliš nenavyberá. O povrchu je predčasné hovoriť, rozhodujúce slovo budú mať hráčky. Nemky sú dobre na všetkých podkladoch, Lisická bola teraz vo finále na wimbledonskej tráve, Kerberová v semifinále na antukovom Roland Garros," povedal Moška.

1. kolo svetovej skupiny Pohára federácie 2014:

USA - Taliansko

Španielsko - Česko

SLOVENSKO - Nemecko

Austrália - Rusko

Súvisiace články