Tomáš Klobučník
Tomáš Klobučník (Autor: SITA)
TASR|23. máj 2021 o 15:48

Richard Varga výrazne v rozplavbe zaostal za svojim národným rekordom.

BUDAPEŠŤ. Slovenský plavec Richard Nagy obsadil v rozplavbách na 400 m pol.pr. na ME v Budapešti 15. miesto časom 4:20,87 s.

Za vlastným národným rekordom z OH 2016 v Riu de Janeiro zaostal o sedem sekúnd. Od postupu medzi elitnú finálovú osmičku ho delili vyše tri sekundy. Najrýchlejší bol domáci Maďar Dávid Verrasztó (4:13,39).

Na 400 m v.sp. obsadila Laura Benková 30. miesto (4:21,05), Martina Cibulková bola 40. (4:32,94).

Štafeta na 4x100 m pol.pr. v zložení Alex Košík, Tomáš Klobučník, Adam Halás, Matej Duša skončila na 19. priečke v novom národnom rekorde 3:44,62.

Aj ženská štafeta na 4x100 m pol.pr. so štvorlístkom Emma Marušáková, Andrea Podmaníková, Tamara Potocká a Teresa Ivanová zaplávala slovenský rekord, ktorý má hodnotu 4:08,38 min. Celkovo to stačilo na 16. pozíciu.

Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Štafety plavcov na ME dosiahli dva nové národné rekordy