Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Slovenské hádzanárky podľahli Rakúsku aj v druhom zápase

TASR|Publikované 8. jún 2011 o 19:35

Slovenské hádzanárky podľahli v stredu aj v odvetnom z dvojice prípravných zápasov s Rakúskom.

INNSBRUCK. Po utorňajšej prehre vo Schwazi (31:34) neuspeli zverenky trénera Štefana Katušáka ani v dueli v innsbruckej hale Olympiaworld a prehrali 26:33.

Odvetný ženský súboj sa odohral v hale tesne pred kvalifikačným šlágrom mužov medzi domácimi a Nemcami.

Odvetný prípravný zápas:

Rakúsko - Slovensko 33:26 (16:14)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Túrociová, Gubiková - Pileková 1/1, Stuparičová 3/1, Hollá 3, M. Školková 1, Polláková 4/1, Wollingerová 1, Trochtová 1, Kovaličková 1, Jakubisová 6, Bérešová 5, Birkušová. Najviac gólov Rakúska: Subkeová 9/6, 7m hody: 7/6 - 5/3, vylúčenia: 3:3, rozhodcovia: Brenner, Salah, 1500 divákov.

Odveta mala veľmi podobný scenár ako predchádzajúci súboj. Slovenky s preriedeným spojkovým radom a vo štvrtom zápase v priebehu piatich dní v úvode dominovali a postupne si vypracovali až štvorgólový náskok (8:4). Rakúšanky sa ale tentoraz spamätali ešte rýchlejšie a od 10. minúty sa pustili do stíhacej jazdy.

V priebehu štyroch minút vyrovnali a ešte do prestávky si vybudovali dvojgólové vedenie. To v druhom dejstve prakticky už iba rástlo a dvanásť minút pred koncom to bolo už o sedem gólov. Štyri minúty pred koncom Slovenky za stavu 24:30 vyčerpali oddychový čas, no späť do hry ich to už nedostalo.

Súboj so Slovenskom bol jubilejným 200. a zároveň posledným pre dlhoročnú reprezentačnú oporu Rakúska Stephanie Subkeovú (rod. Offenböckovú), ktorá sa zároveň s deviatimi gólmi stala najlepšou strelkyňou domácich.

Súvisiace články