Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Slovenská osemnástka na ME v Tallinne s postupovými cieľmi

TASR|Publikované 27. júl 2006 o 11:21

Tallinn 27. júla (TASR) Slovenskí hádzanári do 18 rokov pricestovali vo štvrtok do dejiska majstrovstiev Európy v estónskom Tallinne s cieľom vybojovať ...

Tallinn 27. júla (TASR) Slovenskí hádzanári do 18 rokov pricestovali vo štvrtok do dejiska majstrovstiev Európy v estónskom Tallinne s cieľom vybojovať si minimálne postup do prvej osmičky turnaja. Zverenci trénera Jána Hruščáka sa v základnej D-skupine stretnú postupne s rovesníkmi Slovinska, Švédska a Turecka, do štvrtťfinálovej fázy postúpia iba prvé dve družstvá z každej zo štyroch skupín.

Mladí Slováci sa na šampionát prebojovali z júnovej kvalifikácie v Košiciach z druhého miesta za víťaznými Čechmi a na úkor Bielorusov a Grékov. Hoci kostru slovenského kádra tvorí až deväť mladíkov z Košíc, ktoré vlani na klubových majstrovstvách Európy do 17 rokov získali vo švédskom Göteborgu strieborné medaily, košický i reprezentačný kouč Hruščák si pre začiatok turnaja kladie skromné ambície. "Hlavným cieľom je postúpiť zo základnej skupiny. Konkurencia v našej skupine bude podľa môjho názoru úžasne vyrovnaná a budeme určite potrebovať aj trošku šťastia. So Slovincami sme hrali nedávno v príprave veľmi vyrovnaný duel, švédskych hráčov si pamätáme z vlaňajšieho klubového šampionátu na ich pôde, no a Turecko je pre nás veľkou neznámou. Predpokladám, že kvalitatívne nebudú za ostatnými troma tímami zaostávať. Aj preto by bol už samotný postup veľkým úspechom," tvrdil pred odchodom tréner kadetov, ktorého hráči v príprave pred ME testovali svoje sily dvakrát s Maďarskom, dvakrát s Rakúskom a stretli sa aj so slovenskými juniormi pod vedením Zoltána Heistera, ktorí sa pripravujú na augustové ME v Innsbrucku.

Realizačnému tímu v Estónsku nebude chýbať žiadna z opôr vrátane trénerovho syna Patrika, ktorý sa vlani v košickom drese stal najlepším strelcom celého šampionátu. Košické torzo v nominovanej šestnástke dopĺňajú dvaja Prešovčania, dvaja hráči z Považskej Bystrice a po jednom dodali ŠKP Bratislava, Martin a maďarská Nyíregyháza v osobe jediného legionára, dvojmetrového pivota Michala Kopča.

Nominácia slovenského tímu:

Brankári: František Boháč (1. MHK Košice), Maroš Popčák (Tatran Prešov), Peter Perďoch (ŠKP Bratislava)

Krídla: Martin Kozák (MŠK Považská Bystrica), Michal Barabas, Tomáš Urban, Lukáš Styrančák (všetci Košice)

Pivoti: Michal Kopčo (Nyíregyháza/Maď.), Michal Capík (Košice)

Spojky: Andrej Firit (P. Bystrica), Patrik Hruščák, Maroš Baláž Vladimír Guzy, Jozef Bokol (všetci Košice), Ivan Kuchárik (Martin), Martin Mokrýš (Prešov)

Tréner: Ján Hruščák

Program D-skupiny (hala TTU):

piatok, 28. júla: Slovinsko SR (13.00), Švédsko Turecko (15.00)

sobota, 29. júla: Turecko Slovinsko (13.00), SR Švédsko (15.00)

nedeľa, 30. júla: Slovinsko Švédsko (13.00), SR Turecko (15.00)

Zloženie základných skupín:

A-skupina: Chorvátsko, Španielsko, Nemecko, Maďarsko

B-skupina: Rakúsko, Dánsko, Francúzsko, Rusko

C-skupina: ČR, Estónsko, Poľsko, SČH

D-skupina: SLOVENSKO, Slovinsko, Švédsko, Turecko

Súvisiace články