Marko Mirgorodský.
Marko Mirgorodský. (Autor: TASR)
TASR|16. júl 2019 o 13:22

Ďalší Slováci skončili bez medailí.

KRAKOV. Slovenská hliadka C1 do 23 rokov v zložení Marko Mirgorodský, Martin Dodok a Ľudovít Macúš si na majstrovstvách sveta juniorov v Krakove vyjazdila v utorok striebornú medailu. Zvíťazili Taliani, bronz putuje do Česka.

Darilo sa aj juniorským kanoistkám, ktoré vybojovali bronz. Tím v zložení Emanuela Luknárová, Ivana Chlebová a Zuzana Paňková za víťazkami z Talianska zaostali o 9,22 sekundy, druhé boli Češky.

Predpoludním sa v utorok predstavili aj ďalšie slovenské hliadky.

Juniori 3xC1M Ľudovít Macúš, Juraj Mráz a Juraj Dieška skončili na piatom mieste, juniorské kajakárky Zuzana Paňková, Kristína Ďurecová a Ivana Chlebová obsadili 14. priečku.

V kategórii do 23 rokov obsadili Eliška Mintálová, Soňa Stanovská a Simona Maceková dvanástu priečku.