Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slovenky odolávali bronzovým z MS

Sportnet|Publikované 5. nov 2006 o 23:00

TISZAÚJVÁROS - V odvetnom priateľskom medzištátnom zápase v maďarskom Tiszaújvárosi prehrali slovenské hádzanárky pred dvojtisícovým publikom s domácou reprezentáciou Maďarska 27:30. V prvom stretnutí (vo štvrtok v Košiciach) sa z víťazstva takisto ...

TISZAÚJVÁROS - V odvetnom priateľskom medzištátnom zápase v maďarskom Tiszaújvárosi prehrali slovenské hádzanárky pred dvojtisícovým publikom s domácou reprezentáciou Maďarska 27:30. V prvom stretnutí (vo štvrtok v Košiciach) sa z víťazstva takisto tešili bronzové medailistky z posledných MS, keď Slovenky zdolali 34:29.

"Dievčatá sa vo vynikajúcej atmosfére ukázali skvele. Chyby pramenili z únavy, keďže naša lavička nemá takú silu ako maďarská. Na to, v akom zložení sme proti favoritkám nastúpili, sa naozaj nemusíme hanbiť ani za výsledok, ani za predvedenú hru. Generálny sekretár maďarského zväzu László Sinka mi povedal, že Slovenky už dávno nevidel hrať tak dobre," vrátil sa k zápasu tréner Tomáš Kuťka.

Slovenky čaká od 29. novembra do 3. decembra 1. skupina I. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta 2007 vo Francúzsku. V bieloruskom Mogiľove sa stretnú s domácou reprezentáciou, Lotyšskom, Litvou a Švajčiarskom, pričom do jarného play off postúpi iba najlepšie družstvo. Pred odchodom do Bieloruska už Slovenky zohrajú iba jediný prípravný zápas 24. novembra v Šali so Slovinskom.

Maďarsko - Slovensko 30:27 (15:11). zostava a góly SR: Sůkalová, Ž. Tóthová - Školková 6, Hrabovská 4, Kostková 5, Beňušková 4/1, Halásová 7/2, Štetáková 1, Stuparičová, Vidiečanová, Vachová.

(tasr)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.