Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Slovenky nemajú v príprave s Maďarskom čo stratiť

SITA|31. okt 2006 o 10:44

BRATISLAVA 31. októbra (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárok sa zišla v nedeľu na sústredení v Košiciach. Zverenky trénera Tomáša Kuťku, ktoré sa pripravujú na I. fázu kvalifikácie o postup na MS ...

BRATISLAVA 31. októbra (SITA) - Slovenská reprezentácia hádzanárok sa zišla v nedeľu na sústredení v Košiciach. Zverenky trénera Tomáša Kuťku, ktoré sa pripravujú na I. fázu kvalifikácie o postup na MS 2007, odohrajú tento týždeň dva medzištátne priateľské zápasy s Maďarskom.

"Maďarky patria k absolútnej svetovej špičke. My nemáme čo stratiť, naše družstvo je totiž z viacerých dôvodov v prestavbe. Niektoré hráčky sa vzdali alebo ukončili pôsobenie v reprezentácii, ďalšie sú po operácii, či majú iné zdravotné problémy a v tíme máme aj mamičky, s čím treba citlivo narábať. Pre nás nemá význam hrať so slabšími, aby sme potom neboli na kvalifikačnom turnaji v Bielorusku negatívne prekvapení. Ak by som si mohol vybrať, stále by som chcel hrať len s takýmito kvalitnými družstvami, ktoré motivujú k podaniu čo najlepšieho výkonu. Navyše nás vyzlečú donaha a ukážu nám aj nedostatky. Výsledky v príprave nie sú dôležité, budem spokojný, ak dievčatá zahrajú na hranici svojich súčasných možností," uviedol pre agentúru SITA tréner žien SR Tomáš Kuťka. Prvý zápas sa uskutoční 2. novembra v Košiciach o 17.00 h (pôvodne sa malo hrať v Michalovciach), odveta 4. 11. v Tiszaújvárosi v priamom televíznom prenose so začiatkom o 18.00 h. Mottom oboch duelov je "Hádzanárske priateľstvo", ktoré má prispieť k zlepšeniu slovensko-maďarských vzťahov.

Z pôvodnej 15-člennej nominácie nie sú Kuťkovi k dispozícii brankárka K. Harišová (ľahšie zranenie ľavej ruky), Oborilová (problémy s dopravou) a ani Caltíková. "Janka mala smolu. Je tu síce s nami na sústredení, ale doma zle stúpila. Vo štvrtok ju čaká magnetická rezonancia, vyzerá to na problémy s meniskom. Namiesto Caltíkovej sme povolali Štetákovú z Banskej Bystrice, ale bude k dispozícii až v sobotňajšom druhom zápase. Prvý duel tak bude musieť na poste pivotky odtiahnuť Halásová," dodal kouč Sloveniek, ktorému do kádra pribudla aj univerzálna mladá krídelníčka Súkenníková z ŠKP Štart Bratislava. Posledné vzájomné meranie síl Slovenska s Maďarskom sa vlani v marci skončilo v Györi vysokým víťazstvom favorita 41:19 (21:8).


Nominácia hádzanárok Slovenska na medzištátne priateľské stretnutia s Maďarskom:

brankárky: Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Miriam Sůkalová (ŠKP Štart Bratislava)

krídelníčky: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Silvia Farkašová (McDonald´s Wiener Neustadt/Rak.), Stanislava Kostková-Sedláková (Tecton WAT Atzgersdorf/Rak.), Lenka Vidiečanová (ŠKP Banská Bystrica), Lucia Súkenníková (ŠKP Štart Bratislava)

pivotky: Martina Halásová (HSG Sulzbach-Leidersbach/Nem.), Petra Štetáková-Géczová (ŠKP Banská Bystrica)

spojky: Zuzana Hrabovská (Borussia Dortmund/Nem.), Petra Beňušková, Martina Školková (obe Iuventa Michalovce), Alžbeta Polláková (Vasas Budapešť/Maď.), Michaela Vachová (ŠKP Štart Bratislava)


Súvisiace články