Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Slovenky do Chebu s desiatimi legionárkami

SITA|Publikované 7. mar 2008 o 10:36

Opakovaná správa zo štvrtka

BRATISLAVA 7. marca (SITA) - Prvým medzinárodným testom výkonnosti pre slovenské hádzanárky v roku 2008 bude 35. ročník tradičného turnaja O štít mesta Cheb (27. - 30. 3.). Tréner žien SR Ľubomír Popluhár nominoval na podujatie, ktoré bude súčasťou prípravy na júnovú II. fázu kvalifikácie ME 2008 proti Ukrajine, šestnásťčlenný káder. Figuruje v ňom desať legionárok a šesť hráčok z najvyššej domácej súťaže WHIL (najpočetnejšie zastúpenie má kvartetom hádzanárok ŠKP Bratislava). "Stretneme sa na Veľkonočný pondelok 24. marca v Bratislave. Do dejiska turnaja odcestujeme v stredu ráno. V Chebe nás čakajú stretnutia s Holandskom, Slovinskom, Poľskom a potom ešte jeden duel o konečné umiestnenie. Keďže turnaj sa uskutoční v asociačnom termíne, problémy s uvoľnením legionárok neboli. Dokonca je možné, že na niektorý zo zápasov za nami docestuje Miriam Šimáková z Norimbergu," uviedol pre agentúru SITA kormidelník Ľ. Popluhár. Slovenky ako trojnásobné víťazky turnaja budú v Chebe obhajovať vlaňajšie prvenstvo. V základnej skupine figurujú spolu so Slovinskom a Poľskom, druhú tvoria Dánsko, Holandsko a domáce Česko. Vďaka netradičnému hernému systému odohrá každý z účastníkov aj jeden duel proti niektorému družstvu z inej skupiny. V prípade slovenských hádzanárok to bude stretnutie s


Nominácia hádzanárok Slovenska na 35. ročník turnaja O štít mesta Cheb (27. - 30. 3. 2008):

brankárky: Katarína Harišová (Ferencváros Budapešť/Maď.), Žaneta Tóthová (Vasas Budapešť/Maď.), Katarína Vaverková (ŠKP Bratislava)

pivotky: Martina Halásová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Lívia Kalaninová (Iuventa Michalovce), Ivana Trochtová (Slovan Duslo Šaľa)

krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Lýdia Jakubisová (HSG Sulzbach/Leidersbach - Nem.), Silvia Farkašová (Wiener Neustadt/Rak.), Lucia Súkenníková (ŠKP Bratislava)

spojky: Denisa Glankovičová (TSV Bayer 04 Leverkusen/Nem.), Petra Popluhárová (1. FC Norimberg/Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Alžbeta Tóthová (DVSC Debrecín/Maď.), Petra Beňušková, Martina Školková (obe ŠKP Bratislava)


Súvisiace články