SITA|25. jan 2017 o 16:28

Zo slovenských biatlonistiek bola najlepšia skúsená Jana Gereková.

DUSZNIKI-ZDRÓJ. Ruská biatlonistka Irina Starychová aj vďaka dokonalej streľbe zvíťazila v stredajších vytrvalostných pretekoch na 15 km na úvod programu žien na otvorených majstrovstiev Európy v poľskom stredisku Duszniki-Zdrój.

Druhá s jedným nesklopeným terčíkom a mankom 1:03,8 minúty skončila jej krajanka Svetlana Slepcovová. Tretia tiež s jednou trestnou minútou bola Ukrajinka Anastasia Merkušinová (+1:05,0).

Zo štvorice Sloveniek sa najviac darilo Jane Gerekovej - obsadila 26. miesto so štyrmi chybami na strelnici, zaostala o 5:58,6 minúty.

Ivona Fialková obsadila 44. priečku, Alžbeta Majdišová uzavrela prvú päťdesiatku a Terézia Poliaková figuruje na 55. pozícii vo výsledkovej listine s 85 menami.

V dopoludňajších vytrvalostných pretekoch mužov na 20 km sa presadil Rus Alexander Loginov, najlepším Slovákom bol 34. Tomáš Hasilla.

Vo štvrtok bude voľný deň, v piatok prídu na rad šprinty, v sobotu stíhačky a v nedeľu štafety miešaných dvoj- aj štvorčlenných družstiev.

Na kontinentálnom šampionáte prístupnom aj pre mimoeurópskych pretekárov absentuje väčšina členov špičky, ktorá sa po náročnom januárovom programe Svetového pohára (konali sa tri kolá) koncentruje na MS v rakúskom Hochfilzene (9. - 19. februára).

Vlani na ME v ruskom Ťumeni získala Paulína Fialková striebro z pretekov s hromadným štartom (teraz sa namiesto nich konali práve vytrvalostné preteky, aby dostalo šancu viac adeptov) a na druhej priečke skončila aj početnejšia mixštafeta zo SR v zložení Paulína Fialková, Jana Gereková, Matej Kazár a Martin Otčenáš.

Vytrvalostné preteky žien na 15 km:

1.Irina StarychováRusko44:24,7 min0 tr. min.
2.Svetlana SlepcovováRusko+ 1:03,8 min1 tr. min.
3.Anastasia MerkušinováUkrajina+ 1:05,0 min1 tr. min.
4.Elisabeth HögbergováŠvédsko+ 1:37,9 min0 tr. min.
5.Svetlana MironovováRusko+ 1:41,5 min2 tr. min.
6.Karolin HorchlerováNemecko+ 1:41,8 min0 tr. min.
26.Jana GerekováSR+ 5:58,6 min4 tr. min.
44.Ivona FialkováSR+ 7:51,5 min6 tr. min.
50.Alžbeta MajdišováSR+ 8:56,3 min3 tr. min.
55.Terézia PoliakováSR+ 9:26,7 min6 tr. min.

Domov»Zimné športy»Slovenkám nevyšla streľba, majsterkou Európy vo vytrvalostných pretekoch je Starychová