Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Slováci proti Fínom splnili, čo chceli

SITA|Publikované 14. jún 2009 o 06:27

Hádzanári Slovenska neponechali v sobotňajšom stretnutí kvalifikácie ME 2010 nič na náhodu.

HLOHOVEC. Hádzanári Slovenska neponechali v sobotňajšom stretnutí kvalifikácie ME 2010 nič na náhodu a víťazstvom 34:21 (17:10) nad Fínskom splnili svoju povinnosť naplno bodovať proti outsiderovi 4. skupiny.

Vo vyjadreniach trénera SR Zoltána Heistera i jeho zverencov prevládali po zápase najmä tieto pozitíva: výhra a zisk bodov, príležitosť zahrať si pre všetkých hráčov a vyhnutie sa zraneniam.

"Nedá sa povedať, že to bol pre nás tréningový duel, predsa len ide o kvalifikáciu. Hralo sa však jednoznačne v našej réžii. My sme potrebovali, aby si oddýchli naše opory, ktoré ťahajú družstvo v ťažkých stretnutiach.

Myslím si, že sa nám ich podarilo zastúpiť," netajil spokojnosť pravý krídelník Tomáš Urban, ktorý sa v zostave striedal s Tomášom Straňovským. Mladšieho z bratskej dvojice Straňovských - Martina šetril kouč na dôležitý záver kvalifikácie, a tak svoje umenie mohol na ľavom krídle predviesť aj Marián Kleis, ktorý sa vyše tisícke prítomných divákov v športovej hale v Hlohovci prezentoval aj gólom takmer cez celé ihrisko: "Bolo to povinné víťazstvo. Schuti sme si zahrali, nikto sa nezranil, takže sme to zvládli. To je najdôležitejšie.

Fíni sa síce dotiahli v úvode na 3:3, ale potom sme zapli na vyššie obrátky a až do konca nám darilo viac." Ďalším z hráčov, ktorý strávil na palubovke viac času ako zvyčajne, bol aj Juraj Nižnan. "Úvod sme trochu zaspali. Potom tréner vystriedal základnú šestku, pridali sme na dôraze v obrane i útoku, dali pár gólov po sebe a už to išlo. Splnili sme to, čo sme si pred duelom predsavzali, teda získali dva body. Nemenej dôležité je aj to, že sa nikto nezranil."

Slováci vyhrali v marci vo Vantaa nad Fínskom 32:17, fanúšikovia preto aj vzhľadom na domáce prostredie možno očakávali tentoraz ešte väčší gólový prídel v sieti severanov. "Všetci si zrejme mysleli, že v Hlohovci zvíťazíme výraznejšie, ale to nie je také jednoduché. Mohli sme sa presvedčiť, že keď sme im nechali trochu priestoru, vedeli to využiť. Pre nás je dôležitý výsledok. Dúfam, že takto budeme pokračovať aj naďalej," povedal na tlačovej besede na margo "len" trinásťgólového víťazstva brankár Richard Štochl, ktorý odchytal prvý polčas.

Hodnotiace slová pridal aj tréner slovenského družstva, ktoré si v tabuľke upevnilo 3. miesto, ale zároveň sa bodovo dotiahlo na Chorvátov a Maďarov.

"Zápas s Fínmi splnil naše očakávania. Ťažko sa dalo predpokladať, že chalani budú hrať s takým nasadením ako v stredu v Maďarsku. Dá sa však povedať, že hrali uvoľnene a v pohode to zvládli. Dôležité bolo zvíťaziť. Chceli sme, aby si všetci zahrali, nikto sa nezranil, čo sme splnili, takže ja som spokojný," poznamenal Zoltán Heister uvedomujúc si, že jeho zverencov čaká na budúcu nedeľu 21. 6. opäť v Hlohovci rozhodujúci zápas o postup na kontinentálny šampionát proti Maďarom.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.