Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Slováci prehrali v príprave pred play off o MS domácim Rumunom

TASR|Publikované 3. jún 2006 o 13:26

Oradea 3. júna (TASR) Slovenskí hádzanári prehrali v sobotu v prvom z dvojice prípravných stretnutí pred play off o majstrovstvá sveta 2007 v rumunskej ...

Oradea 3. júna (TASR) Slovenskí hádzanári prehrali v sobotu v prvom z dvojice prípravných stretnutí pred play off o majstrovstvá sveta 2007 v rumunskej Oradei domácej reprezentácii 32:35. Na druhý duel nastúpia zverenci trénera Petra Hatalčíka, ktorých vo vyraďovacej fáze čakajú Maďari, opäť v rovnakom dejisku v nedeľu o 10.00.

Prehre slovenských reprezentantov dlho nič nenasvedčovalo, lebo zápas držali veľmi dlho vo svojej réžii a s výnimkou posledných siedmich minút vyhrávali. "Potom sme ale nedali čisté šance a spravili sme pár technických chýb a dovolili sme Rumunom otočiť," prezradil slovenský kouč Hatalčík a pokračoval: "Napriek prehre nemám z nášho vystúpenia zlý pocit, možno aj preto, že až do 54. min sme hrali vo veľmi slušnej fazóne. Chcel som dať rovnakú príležitosť všetkým hráčom zostavy a zistiť ich formu pred kritickými duelmi s Maďarmi."

Po dlhšej pauze si v slovenskom drese opäť zahrali dlhoročné opory Martin Valo a Stanislav Demovič, po kratšej absencii po debute na ME sa zapojil aj Tabačko. "Myslím si, že Valo veľmi dobre zapadol do nášho súkolia, na Tabačkovi a Demovičovi vidno hernú absenciu, no nám nezostáva iné, ako dúfať, že do zápasu s Maďarmi sa to zlepší," hodnotil Hatalčík.

Rumunsko - SR 35:32 (16:19)

Súvisiace články