Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Slováci pokorili najlepšieho brankára v histórii

Tréner Zoltán Heister (Autor: SITA)
Pavol Spál|4. nov 2011 o 16:10

Hádzanári Slovenska zdolali jeden z najlepších tímov histórie.BRATISLAVA. Predstavte si, že by naši futbalisti zdolali Španielov a to na ich vlastnej pôde. Zhruba takúto cenu má víťazstvo slovenských hádzanárov vo Francúzsku 30:28. Aj keď iba v prípravnom zápase.

„Každý, kto nastúpil, išiel na 110 percent. Potvrdili sme, že sa každým zápasom zlepšujeme,“ vravel tréner Zoltán Heister.

Slováci nastúpili s omladeným kádrom, bez špílmachra Kukučku či kanonierov Šulca a Vala. Francúzov zdolali naši prvýkrát – predtým jedenásťkrát s nimi prehrali.

„Bol to neskutočný zážitok. Každý môj gól som si užil. Do hry sme dali viac srdiečka a to rozhodlo,“ tvrdil so šiestimi gólmi najlepší strelec Slovákov Miroslav Volentics. Okrem krídelníka ŠKP Bratislava nasadil Heister až sedem hráčov podceňovanej extraligy. Spolu dali viac ako polovicu gólov (16). V bráne súpera pritom chytal Omeyer – nedávno vyhlásený za najlepšieho brankára všetkých čias.

Francúza zatienil Slovák Štochl, mal 17 úspešných zákrokov, chytil päť trestných hodov.

V súčasnom kolektívnom športe nie je fenomenálnejšia séria než tá, ktorou sa pýšia francúzski hádzanári. Počas troch rokov získali štyri zlaté medaily.

Na začiatku roka obhájili titul majstra sveta. Sú i úradujúcimi olympijskými víťazmi (2008) a majstrami Európy (2010).

Mnohí odborníci ich už považujú za najlepší tím histórie. V prípravnom zápase predtým neprehrali doma 17 rokov.

Francúzom síce chýbal chýrny Nikola Karabatič, ale ostatné esá hrali. Kapitán Fernandez je zrejme najuniverzálnejší hráč súčasnosti. V sobotu hrajú naši s Francúzmi odvetu o 18.00 h.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články