Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Slováci podľahli tesne Švédom

SITA|Publikované 29. júl 2006 o 15:24

TALLINN 29. júla (SITA) - Slovenskí kadetskí reprezentanti v hádzanej nevyhrali ani vo svojom druhom vystúpení v D-skupine na európskom šampionáte do 18 rokov v estónskom Tallinne. Po piatkovej remíze ...

TALLINN 29. júla (SITA) - Slovenskí kadetskí reprezentanti v hádzanej nevyhrali ani vo svojom druhom vystúpení v D-skupine na európskom šampionáte do 18 rokov v estónskom Tallinne. Po piatkovej remíze so Slovinskom 34:34 si v sobotňajšom dueli so Švédskom pripísali na konto tesnú prehru 28:30 (11:16). Ak chcú mladí Slováci ešte pomýšľať na postup zo skupiny, musia v nedeľu od 15.00 h SELČ bezpodmienečne zdolať Turkov a to ešte predtým nesmú Slovinci vysoko zdolať Švédov. "Nevyšiel nám prvý polčas. V tom druhom sme už prehrávali aj o osem gólov, ale chalani sa nevzdali a postupne začali ukrajovať z náskoku súpera. Škoda, že polčas má len 30 minút. Výborný výkon podal brankár Popčák. Švédi hrali dosť tvrdo, o čom svedčí ich desať vylúčených ako aj štyri stehy na tvári Guzyho. Šanca na postup stále žije a my sa o ňu ešte pobijeme,“ komentoval sobotňajší duel asistent trénera hádzanárov SR Dušan Jeleník.

D-skupina - sobota - súhrn:

Slovensko - Švédsko 28:30 (11:16)

Najviac gólov: Hruščák 12, Mokriš a Bokol po 4 - Baak 8, Carlén 6, pokutové hody: 7/7 - 5/3, vylúčení: 4-10, rozhodovali: Gouško, Repkin (obaja Biel.)

Turecko - Slovinsko 35:34 (17:16)