Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Slováci po prehre v predĺžení na 14. mieste

SITA|Publikované 25. aug 2007 o 10:50

OHRID 25. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia juniorov obsadila na 16. majstrovstvách sveta hádzanárov do 21 rokov v Macedónsku konečnú 14. pozíciu. Zverenci trénera Jána Hianika podľahli v sobotňajšom ...

OHRID 25. augusta (SITA) - Slovenská reprezentácia juniorov obsadila na 16. majstrovstvách sveta hádzanárov do 21 rokov v Macedónsku konečnú 14. pozíciu. Zverenci trénera Jána Hianika podľahli v sobotňajšom stretnutí o 13. miesto v Ohride rovesníkom z Argentíny 32:34 po predĺžení (28:28, 14:14). Mladí Slováci tak pri tretej účasti na vrcholnom podujatí tejto vekovej kategórie nezopakovali najlepšie umiestnenie svojich predchodcov z roku 1995, keď na MSJ v Argentíne skončili pod vedením Petra Hatalčíka na 13. priečke. Napodobnili však zverencov trénera Zoltána Heistera z roku 2003, ktorí na juniorskom šampionáte v Brazílii obsadili 14. pozíciu.

Výsledok - MSJ - sobota - zápas o 13. miesto:

Slovensko - Argentína 32:34 po predĺžení (28:28, 14:14)

Prevažná časť I. polčasu bola pod kontrolou slovenských reprezentantov. V 9. min mali trojgólový náskok (6:3), no súper v 20. min znížil na 10:11. Zverenci trénera Hianika vzápätí strelili tri góly a ujali sa vedenia 14:10. Záverečná päťminútovka však patrila Argentínčanom, ktorí šnúrou štyroch presných zásahov vyrovnali pred prestávkou na 14:14. Po zmene strán mal duel vyrovnaný priebeh, ani jedno z družstiev sa nedokázalo výraznejšie odpútať. V 52. min odskočili Juhoameričania na 25:23, ale o chvíľu neskôr svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 25:25. V závere boli bližšie k víťazstvu mladí Slováci, viedli 28:27, no remízový výsledok 28:28 si Argentínčania zabezpečili v 60. min riadneho hracieho času. V predĺžení ťahali hádzanári SR za kratší koniec, keď jeho prvú časť prehrali 0:3. V druhej polovici predĺženia dokázali náskok súpera len mierne skorigovať a napokon prehrali 32:34.