Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Slováci na ME hráčov do 18 rokov na 11. mieste

TASR|Publikované 5. aug 2006 o 18:52

Tallinn 5. augusta (TASR) - Slovenskí hádzanári do 18 rokov obsadili na európskom šampionáte v Estónsku konečné 11. miesto, keď v záverečnom súboji na ...

Tallinn 5. augusta (TASR) - Slovenskí hádzanári do 18 rokov obsadili na európskom šampionáte v Estónsku konečné 11. miesto, keď v záverečnom súboji na turnaji zdolali domácu reprezentáciu 35:34 po predĺžení.

Výsledok:

o 11. miesto:

Slovensko - Estónsko 35:34 (29:29, 16:17) - po predĺžení Zostava a góly SR: Popčák, Boháč - Hruščák 7, Mokrý 6, Guzy 4, Firit 2, Kuchárik 2, Kozák 2, Bokol 6, Barabas, Capík, Kopčo 2, T. Urban 1, Styrančák 3. Vylúčenia: 8:4, ČK: Hruščák (SR), 7m hody: 0/0 - 6/5, rozhodcovia: Erdogan, Özdenis (Tur.).

Slováci začali v zápase dobre, viedli 7:4. Potom súper náskok dotiahol a ďalší vývoj skóre bol ako na hojdačke. Na začiatku predĺženia Slováci získali náskok 33:29, ktorý potom už udržali až do konca zápasu, napriek snahe domácej reprezentácie, ktorú mnohými spornými výrokmi podporovala aj turecká rozhodcovská dvojica. Slovenskú reprezentáciu podržal v zápase brankár Popčák, ktorý mal 52% úspešnosť.

Dušan Jeleník (asistent trénera SR): "Cieľ, ktorým bol postup do prvej osmičky sme na šampionáte nesplnili. V skupine sme pokazili zápas s Turkami, ktorý nás stál postup. Chlapci herne nesklamali, hanbu si neurobili a potešilo nás víťazstvo v súboji o 11. priečku, v ktorom sa okrem súpera museli popasovať aj s nerpiazňou rozhodcov."