Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Slováci na ME do 20 rokov v skupine s Dánmi, Španielmi a Lotyšmi

TASR|28. apr 2006 o 16:29

Innsbruck 28. apríla (TASR) Slovenskí hádzanári do 20 rokov sa na majstrovstvách Európy do 20 rokov (10.-19. augusta) v rakúskom Innsbrucku predstavia ...

Innsbruck 28. apríla (TASR) Slovenskí hádzanári do 20 rokov sa na majstrovstvách Európy do 20 rokov (10.-19. augusta) v rakúskom Innsbrucku predstavia v B-skupine s rovesníkmi z Dánska, Španielska a Lotyšska. Piatkový žreb v dejisku šampionátu rozdelil šestnásť účastníkov do štyroch štvorčlenných skupín, z ktorých postúpia do nadstavbových skupín najlepšie dvojice.

Zverenci trénera Zoltána Heistera, ktorí si práve spoločne s Lotyšmi vybojovali účasť na ME v nedávnej kvalifikácii vo švajčiarskom Münchensteine, figurovali pred žrebovaním v druhom výkonnostnom koši. O ich nasadení rozhodlo skvelé šieste miesto z európskeho šampionátu osemnásťročných spred dvoch rokov z Belehradu. V B-skupine sa najskôr ocitli Lotyši, potom pribudli Slováci, následne bronzoví z Belehradu Dáni a nakoniec Španieli.

Pre Heistera to bude už štvrtý mládežnícky šampionát v poradí, na ktorého záverečný turnaj sa so svojimi zverencami prebojoval.

Zloženie B-skupiny ME do 20 rokov (10.-19. augusta): Dánsko, SLOVENSKO, Španielsko, Lotyšsko

Súvisiace články