Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Slováci do Sanoku na 10. ročník Vianočného pohára

SITA|19. dec 2006 o 10:33

KOŠICE/SANOK 19. decembra (SITA) - Tradičným podujatím v závere kalendárneho roka je medzinárodný turnaj hádzanárov o Vianočný pohár, ktorý sa za účasti tímov Česka, Maďarska, Slovenska a domáceho Poľska ...

KOŠICE/SANOK 19. decembra (SITA) - Tradičným podujatím v závere kalendárneho roka je medzinárodný turnaj hádzanárov o Vianočný pohár, ktorý sa za účasti tímov Česka, Maďarska, Slovenska a domáceho Poľska uskutoční od stredy 20. do piatka 22. decembra v Sanoku. Slovenskí reprezentanti, ktorí sa pripravujú na januárovú I. fázu kvalifikácie ME 2008, sa zišli v sobotu na krátkom sústredení v Košiciach. Do dejiska turnaja odcestujú v utorok popoludní. V 16-člennom kádri absentujú viaceré opory (T. a M. Straňovskí, Polakovič, D. Valo), pretože legionári majú povinnosti v zahraničných kluboch. "Pri skladaní družstva sme museli trochu improvizovať. Chýbajú nám viacerí hráči, lebo súťaže v krajinách ich pôsobísk pokračujú. Podobne na tom budú aj súperi, ktorí tiež budú testovať iných hráčov. Najnovšie sa mi z pôvodnej nominácie ospravedlnil pre zranenie Šulc. Namiesto neho povolám Prešovčana Marušáka, uvidíme, či sa k nám bude môcť pripojiť," informoval agentúru SITA kormidelník Slovenska Zoltán Heister.

Slováci sa v Sanoku postupne stretnú s Maďarskom (streda, 16.00 h), Poľskom (štvrtok, 18.00) a Českom (piatok, 16.00). "Očakávam, že na turnaji odohráme dobré zápasy. Výsledky nebudú až tak podstatné. Dôležitejšie bude, aby si chalani zvykli na určité zmeny v hernom štýle, teda sa zameriame na čo najlepšiu súhru," naznačil Z. Heister, ktorý zažije na Vianočnom pohári súťažnú premiéru na lavičke národného tímu SR (doteraz viedol mužskú reprezentáciu iba v jednom priateľskom súboji s N. Zámkami).

Na vlaňajšom ročníku Vianočného pohára v Maďarsku obsadili slovenskí hádzanári konečné 3. miesto s bilanciou 1 - 1 - 1, prvenstvo si vybojovali Maďari.


Nominácia reprezentácie hádzanárov Slovenska na turnaj o Vianočný pohár 2006 v poľskom Sanoku:

brankári: Richard Štochl (Dunaferr SE Dunaújváros/Maď.), Michal Meluš (PLER-Aiport Budapešť/Maď.), Martin Pramuk (Pfadi Winterthur/Švajč.)

pivoti: Martin Mazák (1. MHK Košice), Peter Dudáš (ŠKP Bratislava)

krídla: Marián Kleis (KK Nyíregyháza/Maď.), Michal Durilla, Vlastimil Fuňak (obaja Tatran Prešov), Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava)

spojky: Peter Kukučka (Dunaferr SE Dunaújváros/Maď.), Michal Baran (RK Gold Club Kozina/Slovin.), Peter Tumidalský, Radovan Pekár, Marek Mikéci, Tomáš Marušák (všetci Tatran Prešov), Martin Farkašovský (1. MHK Košice)


Program turnaja:

streda, 20. 12.

16.00 h Maďarsko - Slovensko, 18.30 Poľsko - Česko

štvrtok, 21. 12.

16.00 Česko - Maďarsko, 18.00 Poľsko - Slovensko

piatok, 22. 12.

16.00 Slovensko - Česko, 18.00 Poľsko - Maďarsko


Súvisiace články