Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Slovenskí mladíci prehrali v prípravnom stretnutí s rovesníkmi z Čiech

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa. (Autor: TASR)
TASR|9. jún 2019 o 17:20

V rakúskom Zell am See inkasovali od Matouška a Šašinku.

Prípravné stretnutie futbalistov do 21 rokov - Zell am See (Rak.):

Česko - Slovensko 2:1 (1:0)

Góly: 39. Matoušek, 52. Šašinka - 75. Kvocera. ŽK: Jedlička (ČR)

Česko: Jedlička - Douděra, Plechatý, Chaluš, Granečný (68. Šipek) - Havelka, Šulc (60. Hložek) - Matoušek (85. Graiciar), Bucha (85. Tischler), Žitný (60. Holík) - Šašinka (68. Lingr)

Slovensko: Vantruba (46. Petráš) - Vallo (46. Špiriak), Šulek, Bednár (46. Oravec), Sluka (64. Vojtko)- Adamec (81. M. Fábry), Pokorný (67. Dancák), Gamboš (46. Špyrka) - Kolesár (64. Baumgartner), Tupta, Chobot (46. Kvocera)

ZELL AM SEE. Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v nedeľnom prípravnom stretnutí s českými rovesníkmi 1:2.

Na neutrálnej pôde v rakúskom Zell am See inkasovali od Jana Matouška a Ondřeja Šašinku, za zverencov Adriana Guľu znížil v 75. minúte Milan Kvocera.

Pre mladých Slovákov to bola záverečná previerka pred jesenným štartom kvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 tejto vekovej kategórie.

V septembri odohrajú úvodný dvojzápas na pôde Azerbajdžanu a Lichtenštajnska.

Hlasy po zápase

Adrian Guľa, tréner SR 21: "Viac ako prehra mrzí zranenie Petra Pokorného, verím, že to nebude nič vážne. Zápas bol pomerne slušný, súper bol dobre organizovaný, mal zaujímavých hráčov na vrchu. Technickými chybami sme súperovi dali šancu na góly, čo bola voda na ich mlyn. Krásnym, hoci aj šťastným gólom Miňa Kvoceru sme stiahli na 1:2. V závere sme sa snažili o vyrovnanie, ale jednoduchšou a menej trpezlivou hrou sme si nedokázali vypracovať čistú šancu. Česko si to ukontrolovalo."

Milan Kvocera, autor gólu SR 21: "Tréner ma poslal na ihrisko, aby som oživil hru na krídle. Pred gólom som videl, že brankár je o čosi vyššie, vystrelil som na zadnú žrď a padlo to dnu. Pre mňa to bol prvý gól za dvadsaťjednotku, z ktorého sa teším. Škoda, že sme neuhrali lepší výsledok."

zdroj: futbalsfz.sk

Súvisiace články