Slavia zdolala Partizánske a obhájila titul

SITA|27. mar 2011 o 19:15

Dve kolá pred koncom základnej časti, ktorá určí konečné poradie spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL 2010/2011, je už známy jej víťaz.

BRATISLAVA. Dve kolá pred koncom základnej časti, ktorá určí konečné poradie spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL 2010/2011, je už známy jej víťaz. Podľa očakávania sa ním stali hráčky DHC Slavia Praha, ktoré pred víkendom delil už len posledný krôčik od celkového prvenstva v 9. ročníku a obhajoby svojho minuloročného triumfu.

Slavistky cestovali v 24. kole na Slovensko a v nedeľu potvrdili úlohu favorita na palubovke HK Danlog Partizánske, kde zvíťazili 31:22. Ich najväčší konkurent a jeden z dvoch tohtosezónnych premožiteľov Iuventa Michalovce síce zdolal HK Slovan Duslo Šaľa 29:25, ale Pražankám zo šesťbodového náskoku neubudlo a mohli oslavovať. V pondelkovej predohrávke 25. kola medzi Iuventou a Slaviou pôjde na Zemplíne už len o prestíž.

Druhýkrát v histórii interligy patrí prvenstvo českému klubu. Štyri celkové triumfy má na svojom konte Iuventa Michalovce (2005, 2006, 2007, 2009), po dva Slovan Duslo Šaľa (2004, 2008) a DHC Slavia Praha (2010, 2011), jeden rakúske Hypo Niederösterreich (2003).

Hráčky Iuventy Michalovce však napriek strate nádeje na celkový triumf v interlige nemusia smútiť, keďže vďaka sobotňajšej výhre potvrdili postavenie najlepšieho tímu zo SR a tým pádom si zároveň zabezpečili najvýhodnejšiu pozície pred play-off.

Postup do vyraďovacích bojov v sobotu spečatil úradujúci slovenský šampión ŠKP Bratislava, ktorý doma zdolal družstvo Sokol Poruba 33:29. HK Štart Trenčín si víťazstvom nad DHK Baník Most 30:22 zabezpečil udržanie vo WHIL. Naopak, pozícia zostupujúceho definitívne patrí HK Danlog Partizánske.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 24. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011:

SOBOTA

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 29:25 (12:12)

Najviac gólov: Bachirievová 7/1, Wollingerová 6, Szöllosiová 5 - Szarková 6/3, Bérešová 4, Weibelová a Vidiečanová po 3

Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčené: 4 - 7, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 1200 divákov

Šláger najlepších dvoch slovenských tímov bol zároveň súbojom o najlepší vstup do play-off. Počas prvého polčasu sa tímy striedali vo vedení, aj preto sa skončilo prvé dejstvo nerozhodne 12:12. Prvý zlom nastal hneď po prestávke, keď Iuventa úvodných deväť minút vyhrala 4:0, vďaka čomu získala rozhodujúci náskok. Ten síce Duslo dokázalo stiahnuť na rozdiel dvoch gólov (17:15), ale od 50. min kraľovali na palubovke domáce hádzanárky, ktoré viedli aj o osem gólov - 28:20.

HK Štart Trenčín - DHK Baník Most 30:22 (17:13)

Najviac gólov: Birkušová a Šáteková po 6, Kovaličková 4 - Schererová 6, Tomášková 4

Pok. hody: 2/1 - 1/1, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 450 divákov

Domáce hráčky predviedli v stretnutí veľmi dobrý výkon a svojmu súperovi prakticky nič vážnejšie nedovolili. Hosťujúce hráčky sa síce po zmene strán snažili zvrátiť nepriaznivý stav stretnutia, ale domáce hádzanárky Trenčína umnou hrou v obrane doviedli zápas do víťazného konca.

TJ Házená Jindřichov Hradec - Bánovský HK Gábor Bánovce nad Bebravou 20:30 (13:13)

Najviac gólov: Eliášová 5, Krupicová 4/1, Pilařová 3/1 - A. Tóthová 11/4, I. Bahýlová 7, Geričová 5

Pok. hody: 5/2 - 5/4, vylúčené: 6 - 3, rozhodovali: Halada a Zych (obaja ČR), 160 divákov

V prvom polčase bol duel veľmi vyrovnaný, domáce hráčky dokázali držať krok s favorizovanými hádzanárkami Bánoviec. Po zmene strán sa prejavila lepšia fyzická pripravenosť slovenského družstva, ktoré zaslúžene triumfovalo.

ŠKP Bratislava - Sokol Poruba 33:29 (17:15)

Najviac gólov: H. Janšáková 10/2, Z. Janšáková 5, Kochanová 4 - Richvalská 10/3, Hrbková 6, R. Tomečková 5

Pok. hody: 5/5 - 3/3, vylúčené: 3:7, rozhodovali: Gabriš a Macko (obaja SR), 100 divákov

Na začiatku vyrovnaného zápasu sa obidve družstvá striedali vo vedení. Záver prvého polčasu lepšie zvládli domáce hráčky, keď odskočili na rozdiel dvoch gólov a po zvyšok zápasu už nedovolili súperkám otočiť vývoj.

NEDEĽA

HK Danlog Partizánske - DHC Slavia Praha 22:31 (15:17)

Najviac gólov: Michnová 8/4, Minarčíková a Poláková po 4 - K. Černá a Keclíková po 5, Jedličková 5/1

Pok. hody: 4/4 - 3/1, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Dubaiová a Klieštiková (obe SR), 300 divákov

Domáce hráčky stačili ešte do polčasovej prestávky držať s favoritom z Prahy krok a po prvom polčase svietil na svetelnej tabuli výsledok 15:17. V druhej polovici stretnutia sa však začali prejavovať technicky i fyzicky lepšie pripravené slavistky a postupne si vytvárali náskok. Partizánske najmä v záverečnej pätnásťminútovke na svojho súpera nestačilo a napokon prehralo o deväť gólov 22:31.

DHK Olomouc - Sokol Písek 21:22 (11:13)

Najviac gólov: Hejtmánková 4/3, Růžičková 4/3, Kelarová 4 - I. Luzumová 7/2, Vrabcová, Malá a Salačová po 3

Pok. hody: 7/6 - 2/2, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: J. Novotný a Horáček (obaja ČR), 350 divákov

Duel bol od začiatku až do konca vyrovnaný a napínavý. Z dôležitosti tohto merania síl pramenilo veľké množstvo technických chýb, ktorých sa dopúšťali najmä domáce hádzanárky. V nervóznom závere mali hostky z Písku viac síl aj šťastia a napokon zvíťazili rozdielom jediného gólu 22:21.

HC Zlín - HC Britterm Veselí nad Moravou 29:20 (13:9)

Najviac gólov: Poznarová 11/5, Šviráková 5, H. Štěrbová 4 - Súkenníková 6, Kočí 5, Fleková 4/1

V Zlíne sa stretli dva tímy zo špice tabuľky, čo hádzanárky dokazovali aj na ihrisku. Prvý polčas bol vyrovnaný, ale domácim hráčkam sa podarilo do polčasovej prestávky vybudovať si štvorgólový náskok (13:9). Hádzanárky Veselí nad Moravou medzi 36. a 48. minútou strelili iba jediný gól, kým Zlín ich dal osem a bolo rozhodnuté. V závere to bola už viac-menej exhibícia domáceho tímu, ktorý napokon triumfovali 29:20.