Rexová dala mame sľub a ten dodržala. Získala pre ňu medailu

Slovenská paralyžiarka Alexandra Rexová v objatí s navádzačkou Evou Trajčíkovou. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|12. mar 2022 o 06:50 (aktualizované 12. mar 2022 o 07:35)

Slovensko získalo v Pekingu už piatu medailu.

Paraalpské lyžovanie na ZPH 2022

Ženy - zrakovo znevýhodnené - slalom:


Športovec

Navádzač

Krajina

Čas

1.

Veronika Aignerová

Elisabeth Aignerová

Rakúsko

1:31,53 min

2.

Barbara Aignerová

Klara Sykorová

Rakúsko

+ 1,71 s

3.

Alexandra Rexová

Eva Trajčíková

Slovensko

+ 4,78 s

4.

Menna Fitzpatricková

Katie Guestová

Veľká Británia

+ 5,23 s

5.

Henrieta Farkašová

Martin Motyka

Slovensko

+ 5,47 s

6.

Elina Staryová

Celine Arthoferová

Rakúsko

+ 6,31 s

PEKING. Alexandra Rexová si v sobotu vyjazdila na zimných paralympijských hrách v Pekingu druhú medailu, k zlatu zo super G pridala bronz zo slalomu.

S navádzačkou Evou Trajčíkovou boli tretie aj po prvom kole a v tom druhom si už nenechali ujsť šancu na druhý cenný kov.

Lepšie ako šestnásťročná Rexová boli iba rakúske sestry Aignerové. Triumfovala Veronika s náskokom 1,71 sekundy pred Barbarou, mladá Slovenka zaostala za víťazkou o takmer päť sekúnd.

Štvrtá bola po prvom kole Henrieta Farkašová s navádzačom Martinom Motykom, napokon ich klasifikovali na piatej priečke.

"Včera som si písala s mamou a sľúbila som jej, že získam pre ňu medailu. Bola to silná motivácia, aj keď som v závere už išla úplne na doraz.

Boleli ma nohy, vlastne všetko. Povedala som si však, že musím dôjsť do cieľa, aj keby to malo byť cez žiletky," uviedla bronzová Rexová pre portál paralympic.sk.

Radosť z úspechy svojej mladšej krajanky mala aj Farkašová:

"Na štarte druhého kola som cítila napätie, ale snažila som sa ísť uvoľnene. Súperky boli lepšie a teším sa, že sa na stupne víťazov dostala Saška Rexová.

Lyže sú mojou srdcovkou. Slalom trénujem relatívne najmenej, viac ma ťahajú rýchlostné disciplíny. Som šťastná, že si z Pekingu odvážam dve zlaté medaily, ale aj z toho, že som sa po všetkých trápeniach mohla vrátiť na lyže."

Medzi stojacimi ženami obsadila Vanesa Gašková výborné deviate mieste, Petre Smaržovej sa nepodarilo dokončiť prvé kolo.

Slovensko na ZPH 2022 získalo už päť medailí - tri zlaté a dve bronzové. V nedeľu je v Jen-čchingu na programe slalom mužov.

Všetky informácie o paralympiáde 2022