Alexander Slafkovský.
Alexander Slafkovský. (Autor: TASR)
Sportnet|31. aug 2018 o 10:57

V C1 postúpili všetci štyria.

TACEN. Všetci štyria slovenskí reprezentanti v kategórii C1 postúpili do semifinále na štvrtých pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene.

Zo slovenského kvarteta v piatkovej predpoludňajšej kvalifikácii bol najlepší líder Svetového pohára Alexander Slafkovský, ktorý predviedol bezchybnú jazdu a obsadil prvé miesto.

Z ďalších slovenských zástupcov Matej Beňuš skončil šiesty (+2,92 s), päťnásobný olympijský medailista Michal Martikán dvanásty (+6,10) a mladík Marko Mirgorodský pätnásty, keď zaostal o 6,48 sekundy za víťazom.

Medzi kajakárkami ide ďalej iba jedna z troch Sloveniek. V prvej kvalifikácii nepochodila ani jedna, z druhej si semifinálovú miestenku vyjazdila len Soňa Stanovská.

V prvej jazde Soňu Stanovskú klasifikovali na 22. mieste, Kristínu Nevařilovú na 26. priečke a Luciu Murzovú na 34. pozícii.

Do semifinále sa z nej kvalifikovalo najlepších 20 jazdkýň, o zostávajúcich desať miest v sobotňajších pretekoch bojovali pretekárky v druhej jazde, Soná Stanovská v nej bola štvrtá.

Kristíne Nevařilovej a Lucii Murzovej ušiel postup, skončili na 17. resp. 19. mieste. V prvej kvalifikácii žien v C1 sa do postupujúcej dvadsiatky dostali všetky tri slovenské lode.

Za víťaznou Austrálčankou Jessicou Foxovou skončila na treťom mieste s odstupom takmer 8 sekúnd Soňa Stanovská.

Jedenáste miesto obsadila Simona Glejteková, deväťnáste miesto stačilo na postup aj Monike Škáchovej.

Medzi kajakármi si semifinálovú miestenku vypádlovali hneď z prvej kvalifikácie Andrej Málek (12. miesto) a Martin Halčin (23.), Jakuba Grigara (32.) čakala opravná jazda.

V nej však 21-ročný Lipták nenechal nič na náhodu a najlepším výsledným časom postúpil do sobotňajšieho semifinále.

Svetový pohár - Tacen 2018:

C1 muži - kvalifikácia, 1. kolo:

1.Alexander SlafkovskýSlovensko89,58 s(0)