Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Hamšík bol rád, že ho zlomili. Najväčší slovenský tromf však nepríde

Marek Hamšík (vľavo) a Martin Škrtel. (Autor: ARCHÍV SME - Gabriel Kuchta)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|8. nov 2020 o 21:39

Škrtel má zranený stehenný sval.

SENEC. Vo futbalovom zápase roka mal byť najväčším slovenským tromfom. Pre jeho výkony na ihrisku, ale aj vodcovstvo v kabíne.

O to, aby sa Martin Škrtel vrátil do reprezentácie sa pokúšal už Pavel Hapal. Neuspel. Jeho nástupcovi Štefanovi Tarkovičovi dal Škrtel slovo: ak budem zdravý, prídem.

Keď obranca tureckého Basaksehiru Istanbul odohral v stredu v Lige majstrov pri víťazstve nad Manchestrom United 2:1 celý zápas, zdalo sa, že je v poriadku.

Bol to však omyl. Už do zápasu nastúpil pod tabletkami. A po ňom sa nepríjemné svalové zranenie ešte zhoršilo.

„Martin v sobotu na tréningu skúšal zaťaženie, ale nedokončil ho. V nedeľu ráno absolvoval vyšetrenie, po ktorom mi hlásil, že na zápas nebude môcť nastúpiť,“ načrtol tréner Tarkovič.

Severné Írsko miluje Škrtela

Slovenský obranca bol v reprezentácii dlhé roky symbolom hráča s víťaznou mentalitou, ktorého spoluhráči rešpektovali.

A chceli ho mať po svojom boku aj v zápase proti Severnému Írsku, v ktorom sa rozhodne, či slovenskí futbalisti postúpia na majstrovstvá Európy.

„S Maťom sme si písali, bol som s ním v kontakte. Boli sme všetci radi, že sme ho zlomili, keďže sme doňho búšili a tlačili, aby prišiel,“ priznal Marek Hamšík.

Škrtel mal byť veľkou morálnou podporou pre slovenský tím, ale zároveň aj strašiakom pre súpera zo Severného Írska.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články