Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

ŠKP Bratislava - Michalovce 24:26 v 3. semifinále, Iuventa vo finále

TASR|Publikované 29. apr 2006 o 20:34

Bratislava 29. apríla (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v sobotu aj v treťom semifinálovom stretnutí nad ŠKP Štart Bratislava 26:24, celú ...

Bratislava 29. apríla (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v sobotu aj v treťom semifinálovom stretnutí nad ŠKP Štart Bratislava 26:24, celú sériu vyhrali 3:0 a po roku opäť postúpili do finálovej série o majstrovský titul. Už o týždeň sa v nej stretnú s úspešnejším z dvojice Slovan Duslo Šaľa - ŠKP Banská Bystrica. Nováčika WHIL zo Štartu čaká séria o bronzové medaily so zdolaným tímom druhej semifinálovej dvojice.

ŠKP Štart Bratislava - Iuventa Michalovce 24:26 (12:15)

Najviac gólov: Váchová 7, Santaiová a Madárová po 4 - Tóthová a Beňušková po 8, Školková 4. Vylúčenia: 3:3, 7m hody: 3/2 - 2/1, rozhodcovia: Válek, Opava (obaja ČR), 500 divákov.

Konečný stav série: 0:3, Michalovce postúpili do finále

Ani na domácej palubovke sa Bratislavčankám nepodarilo favorizovaného súpera zdolať, zanechali však podstatne lepší dojem ako pred týždňom na východe. V úvode vyhrávali a takmer celý zápas boli v tesnom kontakte s Iuventou. Po polčase sa hosťujúcemu družstvu podarilo vzdialiť až na päť gólov, no domáce sa opäť dotiahli na jediný gól a mohli aj vyrovnať. Dve minúty pred koncom za stavu 24:25 však prienik hráčky Štartu posúdili rozhodcovia ako prerážanie a Iuventa z následného protiútoku pečatila svoj trium i finálový postup.