6.

Timi Zajc

Slovinsko

391,3 b (205,5+243 m)

KULM. Nórsky skokan na lyžiach Halvor Egner Granerud zvíťazil v sobotňajšej súťaži v letoch na mostíku v rakúskom Kulme so ziskom 440,7 bodu. Okrem triumfu sa dostal aj na čelo priebežného poradia Svetového pohára.

Po sedemnástich pretekoch vystriedal na pozícii doterajšieho lídra Poliaka Dawida Kubackého. Druhú priečku v sobotu obsadil Rakúšan Stefan Kraft, ktorý zaostal o 8,8 bodu. Na pódiu ich doplnil Slovinec Domen Prevc (425,4).

Slovinský skokan dosiahol pódiové umiestnenie prvýkrát od 24. marca 2019, keď obsadil druhú priečku na domácom mostíku v Planici.

Granerud predviedol konzistentný výkon pri oboch skokoch (238+231 m). Kubackému nevyšiel prvý let, v ktorom dosiahol len 194,5 metra. Druhý pokus (230,5 m) sa mu vydaril oveľa lepšie, no posunul ho iba na 10. pozíciu.

Celkové poradie SP (po 17 z 32 pretekov)