5.

Manuel Fettner

Rakúsko

283,8 b.

LILLEHAMMER. Rakúsky skokan na lyžiach Stefan Kraft triumfoval aj v treťom podujatí nového ročníka Svetového pohára. V nórskom Lillehammeri dosiahol v sobotnej individuálnej súťaži 296,7 bodu.

V druhom kole síce nepredviedol najdlhší skok, na víťazstvo mu však stačilo 104,0 metrov z prvého kola. Ako jediný prekonal hranicu 100 metrov.

Na druhom mieste skončil Nemec Andreas Wellinger s mankom piatich bodov a pódium doplnil Rakúšan Daniel Tschofenig 287,3 b.

V najlepšej desiatke sa umiestnili štyria Nemci a Rakúšania, ôsmu priečku obsadil Slovinec Anže Lanišek a na desiatom mieste skončil domáci Marius Lindvik.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Kraft vybojoval tretie víťazstvo v tejto sezóne. Ako jediný prekonal hranicu 100 metrov