Žiga Jelar

Slovinsko

429,1 b

(228,5 + 211,1)

PLANICA. Slovinský skokan na lyžiach Timi Zajc triumfoval v záverečných nedeľných letoch v rámci Svetového pohára v domácej Planici.

Anžeho Lanišeka zdolal o jednu desatinu bodu. Rakúšan Stefan Kraft obsadil tretiu priečku, vďaka ktorej si zaistil zisk malého glóbusu za lety.

Zajc získal spomedzi všetkých zúčastnených najviac, celkovo 455,1 bodu aj keď mu po prvom kole patrila až piata priečka. Lanišek v prvej časti predviedol najdlhší skok (239,5 m), no neudržal vedenie a opäť bol druhý.

Kraft sa po pódiovom umiestnení dostal nakoniec v celkovom poradí letov na prvé miesto. Istý víťaz veľkého glóbusu Halvor Egner Granerud z Nórska, ktorý v tomto poradí viedol, pokazil prvé kolo a celkovo skončil až trinásty.