Rjoju Kobajaši.
Rjoju Kobajaši. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. jan 2023 o 10:36

Kasai sa vo Svetovom pohári predstavil po troch rokoch.

SAPPORO. Japonský skokan na lyžiach Rjoju Kobajaši sa stal víťazom piatkových pretekov Svetového pohára na domácom mostíku v Sappore.

V nočnej súťaži dostal v súčte oboch kôl 271,5 bodu a slávil prvý triumf v sezóne.

Druhý skončil Poliak Dawid Kubacki (264,3), ktorý si tak upevnil vedenie v celkovom poradí, tretie miesto obsadil víťaz Turné štyroch mostíkov Halvor Egner Granerud z Nórska (262,6).

Po 1. kole figuroval na čele poradia Kubacki, ktorý predviedol skok dňa - namerali mu 137 m. Druhý Kobajaši s výkonom 135 m zaostával za lídrom iba o 3,9 bodu.

Domáci skokan v 2. kole pri zhoršených poveternostných podmienkach pristál na značke 130 m a za elegantný štýl dostal od rozhodcov tri 19-ky.

Kubacki dokázal odpovedať iba výkonom 125,5 m, čo mu stačilo len na druhé miesto. Dvadsaťšesťročný Kobajaši dosiahol 28. individuálny triumf v SP, prvý od 27. februára 2022, keď zvíťazil vo fínskom Lahti.

Po troch rokoch sa v prestížnom seriáli predstavil legendárny Noriaki Kasai.

Päťdesiatročný Japonec skončil v kvalifikácii s výkonom 108 m na 51. mieste, od postupu do hlavnej súťaže ho delilo iba 0,4 bodu.

V sobotu a nedeľu sú na veľkom mostíku v dejisku ZOH 1972 na programe ďalšie dve súťaže.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Kobajaši ovládol domáce preteky v Sappore, 50-ročnému Kasaiovi tesne unikol postup