Andreas Wellinger sa teší na pódiu po víťazstve v pretekoch Svetového pohára vo Willingene. (Autor: TASR/dpa via AP)
TASR|4. feb 2024 o 20:14

Koudelka zaznamenal šiesty najdlhší výkon druhého kola.

(136+140,5)

WILLINGEN. Nemecký skokan na lyžiach Andreas Wellinger triumfoval v nedeľňajších pretekoch Svetového pohára vo Willingene.

Domáci pretekár získal 237,6 bodu. Líder celkového hodnotenia je naďalej Rakúšan Stefan Kraft, ktorý obsadil šieste miesto (222,3 b).

Wellinger dosiahol siedme individuálne víťazstvo v kariére. Na druhom mieste skončil Rjoju Kobajaši z Japonska, víťaz tohtosezónneho Turné štyroch mostíkov mal 235,6 b.

Pódium doplnil Švajčiar Gregor Deschwanden (231,8), ktorý si pripísal len druhé pódium v kariére.

Preteky boli počas celého priebehu na pokraji zrušenia pre neustávajúci dážď a premenlivý vietor.